Окупаційний суд в Криму залишив під арештом імама Раїфа Февзієва

18.12.2021, 09:35
Держава
Окупаційний суд в Криму залишив під арештом імама Раїфа Февзієва - фото 1
Підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив під арештом імама Раїфа Февзієва, затриманого у кримінальній справі проти кримських мусульман.

Про це Крим.Реалії повідомив адвокат Едем Семедляєв.

«Суд відбувся у закритому режимі, незважаючи на наші клопотання, щоб допустили родичів. Раїф почувається більш-менш задовільно. Попереднє слідство у його справі вже завершено», – йдеться у повідомленні.

У жовтні 2021 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід імаму Раїфу Февзієву до 13 січня 2022 року.

22 вересня підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив у СІЗО Раїфа Февзієва, відхиливши апеляцію на арешт. Імам скаржився на умови утримання в ізоляторі.

За інформацією «Кримської солідарності», 41-річний Раїф Февзієв є імамом у селі Строгонівка Сімферопольського району, закінчив медресе.

17 серпня 2021 року до нього вранці прийшли з обшуком співробітники ФСБ у пошуках літератури «Хізб ут-Тахрір».

Самого імама було затримано за звинуваченням у статті 205.5 КК Росії («Участь у діяльності терористичної організації»). Того ж дня російський Київський районний суд заарештував його.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків та затримань кримських татар.

Президент України Володимир Зеленський назвав «кричущим порушенням прав людини» ці обшуки та затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили Росії протест.

Уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денісова закликала світ відреагувати на переслідування Росією кримських татар.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.