Окупаційний суд залишив фігуранта «справи кримських мусульман» Ісмета Ібрагімова під вартою до 24 квітня

24.12.2021, 09:33
Держава
Окупаційний суд залишив фігуранта «справи кримських мусульман» Ісмета Ібрагімова під вартою до 24 квітня - фото 1
Кримськотатарський активіст, фігурант «справи кримських мусульман» Ісмет Ібрагімов залишиться під вартою до 24 квітня 2022 року.

Відповідне рішення ухвалив 23 грудня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону, повідомиляють Крим.Реалії з посиланням на громадянське об'єднання «Кримська солідарність».

«Прокурор Сергій Айдінов заявляв, що підстави для того, щоб змінити запобіжний захід, «не змінилися і не відпали». Захисник Ібрагімова Айдер Азаматов заперечував проти продовження утримання в СІЗО, тому що сторона обвинувачення вже перестала подавати докази й Ісмет «не зможе знищити їх та впливати на свідків», – йдеться у повідомленні.

Наступні засідання у справі Ібрагімова відбудуться вже в середині січня наступного року.

7 липня 2020 року під час масових обшуків у Криму було затримано семеро людей. Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді тримання під вартою. Ісмет Ібрагімов, Зекір'я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф'янов, Сейран Хайредінов були заарештовані в залі суду та поміщені у слідчий ізолятор Сімферополя. Олександра Сизикова, який має інвалідність І групи по зору, відправили під домашній арешт. Усіх затриманих звинувачують у причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.