Окупанти «ДНР» захоплюють храми та б’ють священиків за українську мову, - митрополит ПЦУ

Окупанти «ДНР» захоплюють храми та б’ють священиків за українську мову, - митрополит ПЦУ - фото 1
Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій ПЦУ в інтерв’ю «DW» розповів, що терористи «ДНР» захоплюють храми в ПЦУ на окупованих територіях, а також переслідують і погрожують – деяких служителів української Церкви били і вивозили у ліс, бо ті говорять українською.

Джерело: «DW»

«Їх почали переслідувати за те, що вони моляться українською мовою, за свій український народ, за свою державу. Приходили, погрожували, деяких били, наручники одягали, декого вивозили в ліс. Деяким почали телефонувати: “Якщо ти не поїдеш звідси, ми приїдемо і з тобою розберемося”. Звичайно, дорожче за людське життя нічого не існує – можна стати мучеником, але навіщо? І я прийняв рішення вивезти їх на підконтрольну українській владі територію. Вони тут працюють, допомагають тим людям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях – збирають харчі, одяг, передають туди. Зараз це набагато складніше, адже КПВВ зачинені через пандемію», – говорить митрополит Сергій.

Перереєструватися громади ПЦУ відмовляються, тож, за словами священика, окупанти шукають інші шляхи, щоб перешкоджати.

"Можуть вимкнути електроенергію. Було два випадки, коли захопили церкву. Приїжджають представники так званої "ДНР" з відділу держмайна, виносять усе наше майно та опечатують. Приїжджали представники Московського Патріархату, військовослужбовці, спілкувалися з нашими постійними парафіянами. Казали: "Ваші священники вже не повернуться сюди, а ми вам привеземо нормального батюшку, який буде служити, навіть українські традиції зберігатиме - тільки віддайте ключі від храму". Але люди на таке не йдуть", - розповідає митрополит Сергій.

Він пояснює, що у випадках захоплення храмів ПЦУ вони звертаються до міжнародних організацій за допомогою.

"Коли вони захоплюють наші приміщення, вони роблять це не тому, що у них не вистачає храмів. Це робиться для того, щоб від нас була якась відповідь. Вони храм захопили і чекають, що митрополит Донецький і Маріупольський Сергій зараз візьме своїх священників і захопить якийсь храм Московського патріархату. Але ми цього робити не будемо. Насилля не має бути - навіть якщо вони нас вважають своїми ідеологічними ворогами. Ми навіть до своїх ворогів ставимось по-християнськи. Ми їх любимо і прощаємо. Намагаємося переконати, донести істину і справедливість. І я впевнений в тому, що рано чи пізно ці всі випробування пройдуть і в нас в Україні буде єдина об'єднана помісна православна Церква", - говорить митрополит.