Митрополит Донецький ПЦУ: Ми ніколи не перереєструємо наші статути за "законами" "ДНР"

Митрополит Донецький ПЦУ: Ми ніколи не перереєструємо наші статути за "законами" "ДНР" - фото 1
На тимчасово окупованій території Донецької області ПЦУ нині має 36 храмів та Будинок милосердя для літніх людей. Він досі працює, і Церква допомагає знедоленим.

Про це в інтерв'ю DW розповів митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ Сергій (Горобцов).

"Там на 36 парафій залишилося всього чотири священики, один диякон і дві монахині. Ці священики намагаються по черзі служити в різних храмах. В один день священик не має права двічі служити Літургію. Тож, він, приміром, сьогодні в одному храмі відслужив Літургію, посповідав, причастив людей. Поїхав у другий храм - послужив молебень. В третій - панахиду або інші служби", - сказав єрарх.

Богослужіння священики правлять українською мовою, через що мали проблеми з бойовиками.

"Під час Богослужіння вони згадують і блаженнішого Епіфанія, і мене. У 2014-2015 роках, бувало, що заходили бойовики і слухали, за кого моляться. Деяким священикам казали, щоб припинили молитися українською. Добре, що наші священики можуть правити Богослужіння і українською, і старослов'янською, а деякі навіть грецькою мовою", - зазначив митрополит.

Не раз бойовики змушули священнослужителів ПЦУ привести свою документацію у відповідність до їхніх "законів".

"Уже шість років так звана влада "ДНР" намагається примусити наших священиків, щоб ми провели перереєстрацію статутних документів за їхніми так званими законами. Але ми цього не робимо і не робитимемо. Краще втратити все, але ми не втратимо свою свободу і свій дух. Якби наш священик зробив перереєстрацію парафії, нехай би навіть залишилась назва - але вона була б вже з грифом тих псевдореспублік. По-перше, тут, на нашому боці, - це кримінальна стаття. А по-друге, "ДНР" казатиме світовій спільноті: "От бачите, вони ж зареєструвались за нашим законом - виходить, вони нас визнають"", - заявив митрополит Сергій.

Митрополит Донецький ПЦУ: Ми ніколи не перереєструємо наші статути за 'законами' 'ДНР' - фото 67052

Вхід до підвального храму ПЦУ у Бахмуті