Окупанти обстріляли Ірпінську Біблійну Семінарію ЄХБ

21 березня, 15:32
Суспільство
Пожежа в семінарії - фото 1
Пожежа в семінарії
Джерело фото: Фото і відео з фейсбук-сторінки ІБС
Обстріл семінарії відбувся 20 березня зранку. Близько 30 мінометних снарядів потрапили до приміщення ІБС. Також під дах залетів заряд вибухової речовини. А 21 березня відбувся контрольний обстріл.

Як розповів РІСУ проректор семінарії Веніамін Бринза, заклад після 8 березня почав працювати як центр допомоги мешканцям та захисникам Ірпеня. Тут пекли хліб, готували гарячу їжу і роздавали мешканцям.

Веніамін Бринза передає хліб місцевим мешканцям - фото 89684
Веніамін Бринза передає хліб місцевим мешканцям

 

"Ми мали автономне опалення, світло та воду. На цій частині міста це було єдине місце, де можливо було зарядити телефони, обігрітися, отримати на кухні гарячу їжу. За день тут могло побувати до тисячі осіб. І це могло не сподобатися ворогу", — зауважує пастор Веніамін, який також є капеланом.

За його словами, 19 березня в семінарію потрапило з десяток снарядів, проте будівля залишилася цілою. Вночі тут переховувалися у підвалі близько 100 осіб.

А наступного дня, 20 березня, з 8 до 10 ранку тривав прицільний мінометний обстріл. Одною з перших була знищена кухня, повибивані вікна, пошкоджені стіни, загорівся дах і повалив чорний дим.

"В цей час усі люди були вже на вулиці і ніхто не постраждав, лише когось осколками було поранено, — розповідає капелан-проректор. — Проте вогонь не можливо було погасити, оскільки немає водопостачання. Були використані усі декілька десятків вогнегасників, але безрезультатно. А 21 березня прилетіли ще декілька мін, як то кажуть, контрольні, щоби розвіяти міф, що двічі в одне місце не б'ють".

Окупанти обстріляли Ірпінську Біблійну Семінарію ЄХБ - фото 89686

"Є такі нелюди, для яких немає нічого цінного, нічого святого, окрім зла і лютої ненависті до мирного життя", — говорить пастор Веніамін Бринза і запевняє, що будівлю відбудуть.

Ірпінська Біблійна Семінарія була заснована ще до проголошення Незалежності України. 15 лютого 1991 р. в тоді ще старому приміщенні розпочалося навчання для 53 студентів. 16 років тому було збудоване сучасне приміщення з автономними вузлами життєдіяльності. У 2021/2022 академічному році тут навчається 734 студенти.

Так семінарія виглядала до обстрілу - фото 89685
Так семінарія виглядала до обстрілу

 

Нагадаємо, що тиждень тому було обстріляно кампус Української Євангельської Теологічної Семінарії у Пущі Водиці. Було пошкоджено адміністративно-навчальний корпус, їдальню, господарські приміщення, рухоме майно.

Наслідки обстрілу в УЄТС - фото 89690
Наслідки обстрілу в УЄТС
Джерело фото: Пресслужба УЄТС
Окупанти обстріляли Ірпінську Біблійну Семінарію ЄХБ - фото 89688
Окупанти обстріляли Ірпінську Біблійну Семінарію ЄХБ - фото 89689