Окупанти оштрафували парафію ПЦУ в Євпаторії та вимагають знести храм

Управління Кримської Єпархії ПЦУ звинувачують у невиконані рішення так званого “Євпаторійського міського суду” щодо виконання робіт з демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образу Божої Матері “Неопалима Купина”.

Окупанти оштрафували парафію ПЦУ в Євпаторії та вимагають знести храм - фото 62797

 

Про це 2 грудня повідомили в представництві президента в АР Крим, інформує Новинарня.

Зазначається, що митрополит Сімферопольський і Кримський Климент отримав пакет документів від так званого “Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим” про адміністративне правопорушення.

“У зв’язку з невиконанням рішення “суду” 3 листопада 2020 року “старшим судовим приставом по м. Євпаторії” В.Н. Мороз вже було винесено постанову, згідно якої Українська Церква визнана винною у тому, що не здійснила демонтаж храму і тому має сплатити адміністративний штраф у сумі 30 тис. рублів”, – йдеться в повідомленні.

У грудні до цього рішення додався ще один протокол про новий штраф у 50 тисяч рублів і новий термін, наданий для демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образу Божої Матері “Неопалима Купина” – 3 грудня 2020 року.

“Представництво Президента України в АР Крим засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення так званого “суду” і подальші вимоги демонтувати храм “Неопалима купина” в Євпаторії спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців”, – наголосили в представництві.

Там також нагадали, що 23 липня 2020 року Митрополиту Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Так званий “Євпаторійський міський суд” в листопаді 2019 року ухвалив рішення знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією: “Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів Громаду в ім’я Пречистого образу Божої Матері “Неопалима Купина” і Управління Кримської Єпархії Української православної церкви звільнити муніципальну земельну ділянку загальною площею 30,25 кв. м. шляхом демонтажу зведеної на ній будівлі”, – йшлося в рішенні окупаційного “суду”.

У прокуратурі АР Крим та міста Севастополя заявили, що в рамках кримінального провадження надасть відповідну правову оцінку вказаним діям представників окупаційної влади.

“Такі дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням дискримінації та тиску на єдину українську релігійну громаду в Криму”, – додали у відомстві.