Окупанти залишили кримського імама Февзієва під арештом ще на пів року

Окупанти залишили кримського імама Февзієва під арештом ще на пів року - фото 1
Кримському релігійному діячеві Раїфу Февзієву, якого утримують у СІЗО-1 м. Сімферополя, продовжили арешт на пів року перед етапуванням до Ростова-на-Дону (РФ).

Про це у Фейсбуці повідомляє «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«У СІЗО-1 по відеозв'язку з Південним окружним військовим судом пройшло попереднє засідання у справі Хізб ут-Тахрір стосовно імама із Сімферопольського району Раїфа Февзієва. Адвокат Еміль Курбедінов розповів, що суд продовжив йому запобіжний захід на півроку», - йдеться у повідомленні.

За словами Курбедінова, прокурор супроводжував своє клопотання про продовження арешту на пів року «черговими фразами» про те, що підсудний може втекти, вплинути на свідків і знищити докази. Суддя задовольнив клопотання прокурора.

При цьому суд відхилив клопотання захисту щодо застосування до релігійного діяча Четвертої Женевської конвенції, що означає неможливість його етапування з території Криму, а також те, що його має судити політично незалежний суд.

Як вважає Курбедінов, єдина підстава, за якою його підзахисного тримають у СІЗО, це те, що він «відмовився обмовляти себе та інших політв'язнів».

Наступне засідання заплановане на 9 лютого.

Як повідомлялося, у Криму російські окупанти завершили досудове слідство стосовно релігійного діяча Раїфа Февзієва, його «справу» направляють до російського військового суду в Ростові-на-Дону, куди, за словами дружини імама, Февзієва мають етапувати найближчим часом.

41-річний Раїф Февзієв – імам (релігійний діяч) у Сімферопольському районі Криму, активіст, багатодітний батько.

17 серпня 2021 року після обшуків силовики затримали п'ятьох людей. У Нахімовському районі Севастополя співробітники ФСБ заарештували активістів Рустема Мурасова і Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському – Заура Абдуллаєва, у Сімферопольському – імама Раїфа Февзієва. Усі заарештовані систематично відвідували політично мотивовані судові процеси, підтримували сім'ї політв'язнів, організовували у своїх селищах масові заходи на підтримку кримських татар, переслідуваних окупаційною владою.

1 вересня 2021 року Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова заявила, що окупанти тримають українського політв'язня, імама Раїфа Февзієва у СІЗО Сімферополя «у нелюдських умовах та під постійним відеонаглядом».