ООН присвоїла Храмовій горі в Єрусалимі мусульманську назву

09 листопада, 10:14
Світові
ООН присвоїла Храмовій горі в Єрусалимі мусульманську назву - фото 1
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 4 листопада вирішила, що Храмова гора в Єрусалимі тепер матиме мусульманське ім’я аль-Харам аль-Шариф.

Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на christianheadlines.com.

Критики кажуть, що резолюція показує, що ООН є антиізраїльською.

У резолюції, прийнятій Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, йдеться про те, що рада «серйозно стурбована напруженістю та насильством протягом останнього періоду на всій окупованій палестинській території, включаючи Східний Єрусалим та, в тому числі, стосовно святих місць Єрусалиму, включаючи Харам Шариф».

У резолюції зазначалося «значення міста Єрусалим для трьох монотеїстичних релігій» та «особливе значення святих місць».

Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан каже, що резолюція «повністю ігнорує будь-який зв’язок між єврейським народом та Храмовою горою – нашим найсвятішим місцем. Це ганьба. Смілива спроба переписати історію не змінить безперечного факту, що єврейський зв’язок з містом Єрусалимом налічує тисячі років».

«Вони також не змінять того факту, що сьогодні наш зв’язок з Єрусалимом міцніший як ніколи. Дедалі більше країн переселяє свої посольства до Єрусалиму, нашої єдиної та нерозділеної столиці», – додав Ердан.

Ізраїль, США, Австралія, Канада, Гватемала, Угорщина, Маршаллові острови, Мікронезія та Науру проголосували проти цієї резолюції. Шістнадцять країн утримались від голосування.

«Жодна резолюція, прийнята тут, не змінить вічного зв’язку між єврейським народом та найсвятішим місцем нашої віри – Хар Хабаїтом, Храмовою горою», – сказав Ердан.

«Роками палестинці пропагують мову, яка включає лише мусульманський термін “Харам аль-Шариф” і навмисно виключає єврейську назву – Храмова гора», – додав він.

Храмова гора – це місце, де колись стояли два єврейські храми. Сьогодні на цьому місці також знаходяться два мусульманські святі місця – Купол на скелі та мечеть Аль-Акса.