Оприлюднено програму Апостольської подорожі Папи Франциска до Канади

Оприлюднено програму Апостольської подорожі Папи Франциска до Канади - фото 1
Прес-служба Святого Престолу оприлюднила програму Апостольської подорожі Папи Франциска до Канади, яка пройде 24-30 липня та включатиме відвідини Едмонтона, Маскуакіса, Квебека та Ікаліта.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Програма багата зустрічами з корінними народами, представників яких Святіший Отець наприкінці березня приймав у Ватикані.

У неділю, 24 липня, Папа Франциск вранці відлетить з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно і після приблизно тринадцятигодинного перельоту приземлиться в Едмонтоні, де в аеропорту відбудеться офіційна зустріч. Решта дня буде присвячена відпочинкові. А вже наступного дня Святіший Отець вирушить до місцевості Маскуакіс в серці провінції Альберта, де відбудеться зустріч із представниками перших націй, метисів та інуїтів. Ввечері того самого дня відбудеться зустріч з іншими корінними народами та з парафіянами в храмі Пресвятого Серця в Едмонтоні.

У вівторок, 26 липня, на свято Йоакима та Анни, яке особливо шанують корінні народи Канади, Папа Франциск відслужить Святу Месу на «Стадіоні Співдружності» в Едмонтоні, а ввечері візьме участь у щорічному паломництві до озера Святої Анни, особливо дорогому представникам перших націй.

У середу, 27 липня, Святіший Отець прибуде до Квебека, де в резиденції генерал-губернатора Канади відбудеться церемонія привітання, візит ввічливості до генерал-губернатора, зустріч з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, а також зустріч з представниками влади, дипломатичного корпусу та корінних народів. Наступного дня вранці Папа відслужить Святу Месу в санктуарії святої Ан де Бупре, а ввечері у катедральному соборі зустрінеться з єпископами, священиками, богопосвяченими особами, семінаристами й душпастирськими співробітниками.

Вранці 29 липня Святіший Отець матиме приватну зустріч зі співбратами єзуїтами та з делегацією індіанців, які мешкають у Квебеці. Пополудні він вирушить до Ікаліта, де в місцевій школі відбудеться приватна зустріч із випускниками колишніх шкіл-інтернатів. Йдеться про школи, які уряд Канади створив наприкінці ХІХ століття з метою асиміляції дітей корінних народів, а їх провід доручив релігійним спільнотам. Через недофінансування діти в цих школах зазнавали різних страждань і зловживань. Після зустрічі Папа від’їде до аеропорту, де відбудеться церемонія прощання. Прибуття до Риму запланована не ранок 30 листопада.