Орки з початку повномасштабного вторгнення зруйнували в Україні 44 релігійні споруди

19 березня, 09:45
Суспільство
Орки з початку повномасштабного вторгнення зруйнували в Україні 44 релігійні споруди - фото 1
Російські загарбники від початку нового етапу війни вже зруйнували 44 культові споруди, здебільшого православні церкви, в 7 областях України.

Про це під час онлайн-пресконференції в Укрінформі повідомила голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

«Пропагандисти Кремля цинічно прикривають власні імперські амбіції тезами про захист православ’я і водночас агресивна атака російських військ руйнує православні храми та інші святині релігійних спільнот України. На жаль, мусимо констатувати, що за оновленою інформацією, станом на сьогодні наша служба вже має дані про щонайменше 44 споруди духовного значення у щонайменше 7 областях України, де відбулися ті чи інші руйнування. У деяких випадках будівлі зруйновані повністю, і серед них історичні храми, деякі постраждали частково, коли, наприклад, уламок ракети влучив у певну частину будівлі», - сказала Богдан.

Вона уточнила, що постраждали споруди духовного значення в Київській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Харківській та Чернігівській областях.

«У переважній більшості цих випадків постраждали саме православні храми. Також постраждали 3 протестантські культові будівлі, 3 юдейські, 1 римо-католицька та 1 мечеть», - додала Богдан.

Російське вторгнення несе руйнування церквам, мечетям, синагогам і релігійним освітнім закладам у різних регіонах України. У МКІП створили сайт фіксації злочинів росії проти культурної спадщини України: https://culturecrimes.mkip.gov.ua.

Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі за злочин проти людяності.