П'ятий національний молитовний сніданок України відбувся 2 червня за участі перших осіб держави, народних депутатів України, членів Уряду, депутатів парламентів країн Євросоюзу і США, представників дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій. Учасники Сніданку спільно помолилися за мир та єдність в Україні.
П'ятий національний молитовний сніданок України відбувся 2 червня за участі перших осіб держави, народних депутатів України, членів Уряду, депутатів парламентів країн Євросоюзу і США, представників дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій. Учасники Сніданку спільно помолилися за мир та єдність в Україні.
За інформацією Прес-служби Глави держави, участь у молитовному сніданку взяв Президент Петро Порошенко. Він зауважив, що він вперше на такому молитовному сніданку і висловив сподівання, що відтепер це стане традицією. «Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, бізнесменів, є доброю та багаторічною традицією в багатьох демократичних країнах. Тепер ця традиція приживається і у нас, в Україні, у найдраматичніші часи нашої новітньої історії, - сказав Президент.
Президент подякував всім, хто, незалежно від конфесії, молиться за українську армію, за наших захисників. «В цей час, коли країна бореться проти російського агресора, особливо гостро відчувається потреба у єдності заради миру, свободи, гідного майбутнього. А це може відбутися лише тоді, коли різні люди, з відмінними поглядами і позиціями, об'єднуються у спільній молитві до Господа за мир та злагоду на українській землі», - звернувся Петро Порошенко до учасників молитовного сніданку.
Глава держави закликав до згуртованості у справах, збереження та підтримки суспільної злагоди заради європейського майбутнього нашої держави.
Петро Порошенко зазначив, що зараз в Україні від рук російських агресорів гинуть найкращі сини й дочки нашої землі – захисники Вітчизни. Страждають мирні мешканці Донбасу. Сотні тисяч українських громадян з вини Кремля вимушені залишити свої домівки. Нелегко мешканцям тих територій, які межують з окупованими бойовиками районами, які живуть у так званій сірій зоні на лінії розмежування. Ще тяжче переважній більшості тих людей, які знаходяться під окупацією.
«В таке лихоліття особливо багато людей звертаються за підтримкою до Бога, молячись про зупинення війни», - сказав Президент і нагадав слова Ісуса: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться».
«Ми робимо все для встановлення миру на українській землі», - підкреслив Глава держави.
Однак, зазначив Президент, в агресора Росії інші плани: на окупованих територіях відбувається тотальне порушення прав людини, в тому числі і цілеспрямоване обмеження релігійної свободи; переслідування віруючих та утиск їхніх прав. Насамперед це стосується греко-католиків, православних Київського Патріархату, протестантів, мусульман, юдеїв. Цілеспрямовані напади супроводжуються викраденнями, побиттям, катуванням, погрозами, захопленнями храмів та молитовних будинків, соціальних та реабілітаційних центрів.
«Як ніколи важливою є позиція тих християн, які йдуть захищати рідну землю, пам’ятаючи слова із Святого Письма: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх», - наголосив Глава Української держави.
Президент зауважив, що проведення молитовного сніданку є чудовою нагодою для спілкування та повного порозуміння і наголосив на важливості участі у ньому вітчизняних та зарубіжних політиків, урядовців, представників Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій
Парламентські молитовні сніданки є давньою традицією багатьох демократичних країн світу і слугують місцем духовного об'єднання і порозуміння політиків та урядовців. Більше 60 років такі молитовні сніданки проходять в Конгресі США, а також в Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах. Вже п'ять років молитовні сніданки в Україні відбуваються під патронатом Голови Верховної Ради України.