“Padre Mercedes”, - італійська преса про намісника лаври Павла (Лебедя)

“Padre Mercedes”, - італійська преса про намісника лаври Павла (Лебедя) - фото 1
Навіть якісна італійська преса, така як газета Corriere della sera, вже офіційно називає намісника Києво-Печерської лаври “Пашею-Мерседесом”.

Про це у соцмережі повідомив доктор філософських наук, богослов Кирило (Говорун).

“Padre Mercedes”, - італійська преса про намісника лаври Павла (Лебедя) - фото 106127

 

Він навів цитату з газети.

“Pavlo Lebid, або Pasha Mercedes, vicario del monastero delle grot”. Цей титул вони йому засвоїли у статті, яка називається “Padre Mercedes” e gli altri: gli ucraini e la caccia alle spie fra gli ortodossi (“отець Мерседес” та інші: українці та полювання на шпигунів серед православних). Високопреосвященний Вишгородський здобув міжнародне визнання. Чи не сказав би, що незаслужене. – резюмував Говорун.

Нагадаємо, за «любов до дорогих автомобілів» йому дали прізвисько «Паша-Мерседес». Коли у 2011 році на той час журналіст телеканалу «1+1» Михайло Ткач намагався зняти сюжет про «Мерседес» митрополита Павла та будівництво на території Києво-Печерської лаври кафе, владика забороняв журналістам знімати на території монастиря та погрожував побити камеру. Також у відповідь на питання про автомобіль та будівництво, Павло почав ображати журналістів, називаючи їх «душевнохворими», «нєвєждами», погрожував Божим судом.

28 липня 2015 року його водій за кермом Mercedes-Benz S-класу відмовився виконати наказ поліцейського у Києві після порушення ПДР. Нахабно заявив поліцейському, який вимагав у водія пред’явити посвідчення водія: «Якщо я дозволю — візьмете… не дозволю — не візьмете».