"Паломниця" Марченко у новій серії розказує про Святогірську лавру і "братовбивчу" війну, про агресора ні слова

10 квітня, 13:54
Суспільство
Марченко випустила нову серію авторського проекту “Паломниця ” про Святогірську Лавру у Донецькій області.

У цьому фільмі війну на сході Украіни називають "братовбивчою". Саму ж Святогірську лавру називають "прихистком" для біженців та не згадують, що там на початку війни переховувався чеченський загін спецназу та кадирівці.

“Як відомо, найтяжчий гріх – це вбивство. Особливо коли брат позбавляє життя, дарованого Богом, свого брата. Не розуміючи, що він залишає сиротою всю сім’ю: забираючи сина у матері, чоловіка – у дружини, батька – у дітей. Але й себе позбавляє братерської любові, підтримки, уваги, які підживлювали енергією його душу. А зараз він бере на себе гріх, прощення і пояснення якому дуже важко знайти…” , - написала Марченко в Instagram.

Від початку війни на Донбасі Святогірська Лавра надала прихисток для тисяч біженців. Люди були впевнені, що перечекають якийсь час і повернуться додому. Але деякі сім’ї живуть у стінах монастиря вже сьомий рік. А є й ті, хто вже нічого не чекають. Вони втратили найголовніше в житті – близьких, які загинули на війні. І зараз просто намагаються жити, знайшовши розраду в молитві до Бога, - йдеться у фільмі.

Як РІСУ інформувала, у церквах УПЦ (Московського Патріархату), зокрема у Святогірській лаврі на Донбасі, від самого початку конфлікту України з Росією розташовувалися терористи і боєприпаси. Про це в інтерв'ю телеканалу ATR розповів Герой України, генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук.

"У перші дні війни я попросив дозволу взяти групи радіоперехоплення. Ми зробили кілька радіоперехоплень у Краматорську, Слов'янську, де в одній із наших найцінніших святинь – Святогірській лаврі – був чеченський загін спецназу, кадирівці", – розповів Гордійчук.

Генерал-майор ЗСУ зазначив, що підтвердження були знайдені з різних ракурсів. За словами Гордійчука, він приніс докази начальству, заявивши, що в печерах перебувають більше сотні терористів, зброя та боєприпаси.
Потім все це почало підтверджуватися, коли почали перевіряти всі церкви Московського Патріархату. Там зброю, боєприпаси, спорядження, бойовики, ці священики подвійного призначення. Вони ніби і священики, і бойовики. Путінська армія, – заявив генерал-майор.

Він додав, впровадження російської агентури до храмів проходило завчасно. Гордійчук зазначив, що церкви Московського Патріархату для нього є структурою ФСБ Росії.

Герой України також наголосив на тому, що священики відкрито говорять про те, що нібито в Україні триває "громадянська війна".

Оксана Марченко називає цю війну "братовбивчою".