Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України

Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України - фото 1
Андрій Юраш, якого Президент України призначив на цю посаду 14 грудня минулого року, є четвертим Послом при Святому Престолі після того, як 30 років тому були встановлені дипломатичні стосунки між Святим Престолом й Україною.

У четвер, 7 квітня 2022 р., Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Надзвичайного і Повноважного Посла України при Святому Престолі Андрія Юраша. Особиста аудієнція відбулася вранці. В той час, як посли-нерезиденти прибувають до Ватикану групою і мають спільну зустріч, під час якої Папа виголошує промову, посли-резиденти мають особисту приватну аудієнцію, зміст якої Святий Престол, зазвичай, не оприлюднює, повідомляє Радіо Ватикану.

Нагадаємо, що 8 лютого 1992 року Папа Іван Павло ІІ заснував Апостольську нунціатуру в Україні, й ця дата вважається початком дипломатичних стосунків між Святим Престолом і Україною, яким цього року сповнилося 30 років. Після встановлення дипломатичних стосунків, контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії.

Лише 9 вересня 1998 року Послом України при Святому Престолів за сумісництвом була призначена Посол України в Швейцарській Конфедерації Ніна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Хоружий. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іжевську, яка очолювала представництво України при Святому Престолі аж до 19 липня 2019 року.

Таким чином, Андрій Юраш, якого Президент України призначив 14 грудня 2021 року, став 4 надзвичайним і повноважним Послом у Ватикані.