Папа Франциск привітав ефіопців з Новим роком

09 вересня, 14:10
Світові
Папа Франциск привітав ефіопців з Новим роком - фото 1
Наприкінці загальної аудієнції 8 вересня Папа Франциск звернув увагу паломників до Ефіопії, вказуючи, що 11 вересня відзначатиметься новий рік згідно за ефіопським календарем.

Про це повідомляє Vatican News.

«Надсилаю якнайщиріші та сердечні вітання ефіопському народові, особливо тим, які страждають через триваючий конфлікт і спричинену ним важку гуманітарну ситуацію. Нехай же цей час стане часом братерства й солідарності, коли слід прислухатися до спільного прагнення миру», – побажав він.

Серед вітань різними мовами також прозвучали побажання для учнів і студентів, які цими днями повертаються до шкільних класів і аудиторій.

Довідка: Ефіопія користується своїм власним календарем, який засновано на стародавньому коптському (або олександрійському) календарі, а також має деякі риси юліанського календаря.

В ефіопському календарі не 12, як у звичному нам григоріанському, а 13 місяців. В кожному місяці по 30 днів, крім останнього, 13-го місяця, в якому 5 або 6 днів, в залежності від того, високосний рік, чи ні. Самі назви місяців також не збігаються з григоріанським календарем і по-різному звучать коптською і амхарською мовами, остання з них є державною мовою Ефіопії.