Папа Франциск тричі просив Росію про евакуацію з Маріуполя, але отримав відмову

30 квітня, 17:50
Світові
Папа Франциск тричі просив Росію про евакуацію з Маріуполя, але отримав відмову - фото 1
Папа Римський Франциск з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну дипломатичними каналами тричі звертався до російської влади з проханням організувати гуманітарний коридор для виходу мирних жителів з Маріуполя.

Про це повідомляє Укрінформ.

За інформацією італійського видання, всі три рази Росія дала зрозуміти Ватикану, що не гарантує безпечного виходу цивільного населення.

"Вони не дали нам жодних гарантій", - сказав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Зазначається, що першу спробу понтифік здійснив наприкінці березня, після кількох контактів із Московським Патріархатом (16 березня Франциск телефонував Кирилу). Передбачалося, що в операції візьмуть участь неназваний православний єпископ і Кульбокас, але в останній момент усе зірвалося.

Друга спроба була в середині квітня, на Великдень, але й у цьому випадку Росія не змогла гарантувати безпеку, йдеться у публікації.

Нарешті, минулого тижня Папа Римський пропонував евакуювати мирних жителів із території комбінату «Азовсталь» у Маріуполі та вивезти їх морем на судні Ватикану. За даними Il Messaggero, цю пропозицію розглядали протягом кількох днів, але у підсумку не схвалили.
Агресія росії викликала в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

На території меткомбінату «Азовсталь» у Маріуполі знаходяться близько 1000 цивільних та українські військові, серед яких близько 500 поранених. Українська влада вимагає від росіян забезпечити гуманітарний коридор для виведення людей з комбінату.