Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»

Сьогодні, 16:53
Світові
Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство» - фото 1
18 листопада на саміті G20 у Ріо-де-Жанейро кардинал П'єтро Паролін зачитав послання Папи Франциска, звернене до світових лідерів. Святіший Отець закликав до негайних дій проти голоду та бідності – «злочинів проти людства».

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Єпископ Рима нагадує, що забезпечення продовольчої безпеки має стати першочерговим завданням політики, тому що фінансові спекуляції, які маніпулюють цінами на продукти, прирікають мільйони людей на страждання та смерть, тоді як тонни їжі викидаються, і це справжній скандал.

Папа підкреслює руйнівний вплив воєн на глобальну економіку та продовольчі ланцюжки. Ескалація конфліктів, тероризм, агресивна зовнішня політика не тільки призводять до жертв і масової міграції, а й посилюють бідність і голод, поширюючи свій вплив далеко за межі зон бойових дій. У посланні звучить заклик до лідерів держав шукати нові шляхи для досягнення сталого миру, здатного відновити гідність найбідніших.

«Війни продовжують чинити значний тиск на національну економіку в основному через непомірні суми, витрачені на зброю та озброєння».

У поєднанні з цим виникає парадокс: понад 3 мільярди людей, з одного боку, не мають доступу до повноцінного харчування, а з іншого – майже 2 мільярди жителів планети «мають надмірну вагу або ожиріння через неправильне харчування та малорухливий спосіб життя». На думку Папи, потрібні невідкладні узгоджені заходи, щоб призвести до змін на всіх рівнях та реорганізувати продовольчі системи в цілому.

«Ті, хто через лихварство і жадібність провокують голод і смерть своїх братів і сестер у людській родині, побічно вбивають, у цьому є їхня вина».

За словами Святого Отця, бідність і голод нерозривно пов'язані: проблема голоду – це наслідок глибоких соціальних та економічних беззаконь, а не лише нестачі продовольства. На планеті достатньо їжі, щоб нагодувати всіх, але її розподіл залишається вкрай нерівномірним. «Голод – це злочин, а продовольство – невід'ємне право. Часто, ведучи семантичні чи ідеологічні суперечки, ми дозволяємо нашим братам і сестрам помирати з голоду та спраги», – заявляє Папа, додаючи, що сучасне суспільство має докласти максимальних зусиль для справедливого перерозподілу ресурсів та ліквідації бідності: для цього необхідний «комплексний, глобальний і багатосторонній підхід» у довгостроковій перспективі.

Святіший Отець пропонує використати кошти, що спрямовуються на військові витрати, для створення Глобального фонду боротьби з голодом та розвитку найбідніших країн. Цей підхід, на його думку, допоможе запобігти насильницьким конфліктам та масовій міграції.

Папа Франциск застерігає від спроб знищити культурну та традиційну спадщину народів під приводом прогресу та закликає до протидії «ідеологічній колонізації». Міжнародні ініціативи повинні враховувати реальні потреби місцевих спільнот, а не служити чиїмось корисливим інтересам.

Єпископ Рима завершує послання закликом визнати гідність кожної людини і творити світ, де ніхто не буде позбавлений щоденного харчування. Зі свого боку, Святіший Престол продовжить робити внесок у спільне благо через католицькі установи по всьому світу.

«Нехай у нашому світі жодна людина, кохана Богом, не буде позбавлена ​​хліба насущного», – закликає Папа Франциск.