Папа не прийняв відставки кардинала Німеччини Райнгарда Маркса

11.06.2021, 13:41
Світові
Папа не прийняв відставки кардинала Німеччини Райнгарда Маркса - фото 1
Папа відмовив у відставці Архиєпископові Мюнхена та Фрайзінга, який цими днями подав прохання про зречення з пастирського уряду, мотивоване недостатньою, на його думку, реакцією німецького єпископату на проблему сексуальних зловживань. Саме за це кардинал вважав за обов’язок взяти на себе свою частку відповідальності.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

"Якщо приходить спокуса вважати, що підтверджуючи твою місію та не приймаючи твоє зречення, цей Єпископ Риму (твій брат, який тебе любить) не розуміє тебе, задумайся над тим, що святий Петро відчував перед Господом, коли в свій спосіб представив зречення: “відійди від мене, бо я грішний”, але почув відповідь: “паси мої вівці”", – відповів Папа Франциск кардиналові Райнгарду Марксу.

Святіший Отець дякує ієрархові за "християнську мужність, яка не боїться хреста, не боїться приниження перед обличчям жахливої дійсності гріха". За його словами, вся Церква перебуває в кризі, без повного усвідомлення чого не буде можливим зробити крок вперед, оскільки «політика страуса нікуди не приведе», а до кризи слід підходити "з нашою пасхальною вірою".

"Я погоджуюся з тобою в тому, як ти описуєш сумну історію сексуальних зловживань і той спосіб, яким Церква донедавна реагувала, як катастрофу. Усвідомлення цього лицемірства в способі життя вірою є благодаттю, першим кроком, який ми повинні зробити. Ми повинні взяти на себе тягар історії, як особисто, так і спільнотно. Ми не можемо залишатися байдужими перед обличчям цього злочину», – пише Папа.

Сьогодні, за словами Папи, від нас "вимагається реформи, яка не полягає в словах, але у відважних вчинках, спрямованих на долання кризи, прийняття дійсності, якими б не були наслідки цього. Мовчання, занедбання, надмірне зважання на престиж інституцій приведуть лише до особистої та історичної поразки".

Єпископ Риму зазначає, що цінує синівський жест кардинала Маркса, виявлений його листом, як і його готовність і далі охоче служити "як священик і Єпископ Церкви".