Папа очолив завершальну Месу 37-го Всесвітнього дня молоді та оголосив місце наступного СДМ

06.08.2023, 13:57
Світові
Папа очолив завершальну Месу 37-го Всесвітнього дня молоді та оголосив місце наступного СДМ - фото 1

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Складаючи різні подяки наприкінці Святої Меси з нагоди завершення Світового Дня Молоді, Папа згадав про юнаків і дівчат, що не змогли приїхати через війни, наголосивши окремо про Україну, «яка багато страждає».

Понтифік також оголосив, що наступна зустріч молоді відбудеться уже через 2 роки в контексті Ювілею 2025 у Римі, а Наступний СДМ на вселенському рівні — в Сеулі 2027 року.

Святіший Отець вручив молодим представникам п’яти континентів хрести Світового дня молоді в Лісабоні та звернувся із подячним словом.

Папа зауважив, що в ці дні часто лунало слово «дякую», що португальською звучить «obrigado» та виражає не тільки вдячність за отримане, але й бажання ділитися добром навзаєм. Папа подякував усім причетним до організації цих заходів, представникам цивільної та церковної влади, національних і локальних інституцій, єпископам і священикам та численним мирянам і волонтерам, й окрему — Лісабону за велику гостинність. «Особлива подяка тим, хто чував над СДМ згори, тобто, святим покровителям заходу: передусім Івану Павлу ІІ, який дав початок Світовим дням молоді», — сказав Папа.

"Своїми думками і молитвами особливо супроводжуємо тих, хто не зміг приїхати через конфлікти і війни. У світі багато війн, багато конфліктів. Думаючи про цей континент, я відчуваю великий смуток за дорогу Україну, яка далі дуже страждає, - вів далі Папа Франциск. - Друзі, дозвольте мені, старшому, поділитися з вами, молодими людьми, мрією, яку я ношу в серці: це мрія про мир, мрія про те, щоб молоді люди молилися за мир, жили в мирі та будували мирне майбутнє.

Святіший Отець заохотив через молитву «Ангел Господній» ввірити майбутнє людства в руки Марії, Цариці миру.

«А коли будете повертатися додому, будь ласка, і надалі моліться за мир. Ви є знаком миру для світу, свідченням того, як національності, мови та історії можуть об’єднувати, а не розділяти. Ви — надія іншого світу. Дякую вам за це. Вперед!» — закликав Наступник святого Петра.