Папа прийняв зречення глави римо-католиків Білорусі

04.01.2021, 09:17
Католики
Папа прийняв зречення глави римо-католиків Білорусі - фото 1
У неділю, 3 січня 2021 р., офіційні представники Ватикану оголосили, що Святіший Отець прийняв зречення з пастирського уряду архиєпископа Тадеуша Кондрусєвича, Митрополита Мінсько-Могилевського.

Про це повідомляє Vatican News.

Апостольським Адміністратором вакантного осідку Папа призначив єпископа-помічника Пінської дієцезії Казіміра Вєлікосєльця.

Архиєпископ Тадеуш Кондрусєвіч очолював Мінсько-Могилівську архидієцезію від 2007 року, а перед тим – протягом п’яти років очолював Архидієцезію Матері Божої в Москві. Від червня 2015 року – Голова Єпископської Конференції Білорусі. 3 січня 2021 р. єрархові виповнилося 75 років життя, коли згідно з приписами канонічного права єпископи складають понтифіку прохання про відставку.

Як відомо, наприкінці серпня минулого року білоруська влада не дозволила митрополитові Кондрусєвичу повернутися до країни після подорожі до Польщі. Лише 22 грудня Апостольський нунцій в країні архиєпископ Анте Йозіч повідомив про те, що отримав від компетентних органів інформацію про те, що Мінський архиєпископ більше не має жодних перешкод, аби повернутися на територію Республіки Білорусь. Таким чином, столична католицька громада змогла відсвяткувати Різдво разом зі своїм архипастирем.