Папа призначив нового адміністратора Мукачівської єпархії ГКЦ

20.07.2020, 15:48
Католики
Папа призначив нового адміністратора Мукачівської єпархії ГКЦ - фото 1
Пресслужба Ватикану повідомила 20 липня  про те, що Папа Франциск призначив владику Ніла Лущака, ЧБМ, єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії, Апостольським Адміністратором вакантного осідку Мукачівської греко-католицької єпархії ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею).

Джерело: Радіо Ватикану

Нагадаємо, що єпархіальний осідок став вакантним у вівторок, 14 липня 2020 р., у зв’язку з передчасною смертю єпарха владики Мілана Шашіка.

Про призначення повідомлено під час похоронних богослужінь в ужгородському катедральному соборі.

НІЛ (Лущак), дотеперішній єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької єпархії. Народився 22 травня 1973 у місті Ужгород та навчався в міській середній школі №6. Відбув військову службу в 1991-93; 1993 року вступив в Ужгородську духовну семінарію. Закінчивши теологічні студії, рукоположений у священики 2 липня 1996 та направлений, як сотрудник, до ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального собору. Відтак назначений як адміністратор, а згодом — як парох смт. Перечин: душпастирював протягом семи років на парафіях Мукачівської єпархії у Перечині та в Перечинському районі.Навчався в Папському урбаніянському університеті, здобуваючи ліценціат з філософії. У 2009 році вступив у тернопільський новіціят Чину Братів Менших (францисканців), прийнявши чернече ім’я Ніл. У 2010 році склав тимчасові обіти. Того ж року розпочав викладати філософію в Ужгородській греко-католицькій богословській академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. 19 листопада 2012 р., Папа Бенедикт XVI призначив преподобного о. Ніла Юрія Лущака, ЧБМ, єпископом-помічником Мукачівської греко-католицької єпархії, надаючи йому титулярний осідок Фленуклети.12 січня 2013 р., в ужгородському греко-католицькому Хрестовоздвиженському кафедральному соборі, відбулася єпископська хіротонія владики Ніла Лущака.