Папа призначив нового Апостольського  Екзарха для українців греко-католиків у Італії

Папа призначив нового Апостольського  Екзарха для українців греко-католиків у Італії - фото 1
Папа Франциск 24 жовтня призначив Апостольським Екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ.

Раніше, 11 липня 2019 року, Папа Франциск оголосив про створення Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Ця церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють понад 60 священиків. Катедральним храмом та резиденцією Апостольського екзархату є парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з УГКЦ забезпечувався через Апостольського Візитатора.

Біографічна довідка

Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, народився 2 липня 1946 року Помбасі, Ітайополіс, штат Санта-Катаріна, Бразилія. Вступивши до Василіанського Чину святого Йосафата, 30 березня 1970 року склав вічні обіти, а 8 грудня 1972 року прийняв священиче рукоположення.

Після навчання у Папському Інституті святого Ансельма та Папському Григоріянському Університеті, о. Діонісій виконував різні душпастирські служіння та займався академічною діяльністю на батьківщині, впродовж 8 років був ректором Семінарії та Інституту Філософії в Куритибі. В 1991 році приїхав в Україну для відродження філософсько-богословських студій Василіянського Чину. Від 1996 по 2004 рік виконував служіння Протоархимандрита Василіянського Чину святого Йосафата.

21 грудня 2005 року було проголошено про призначення о. Діонісія Ляховича Куріальним Єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископа, а 26 лютого 2006 року в Прудентополісі, Бразилія, відбулася єпископська хіротонія. Папа Венедикт ХVІ 7 січня 2009 призначив владику Діонісія Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Після проголошення Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, Апостольський Адміністратор призначив його делегатом з усіма правами.