Папа Римський може зустрітись з Патріархом Кирилом у Казахстані (оновлено)

03 серпня, 13:00
Світові
Папа Римський може зустрітись з Патріархом Кирилом у Казахстані (оновлено) - фото 1
У вересні Папа Франциск вирушить до Казахстану на міжконфесійний форум. Там має бути і очільник РПЦ Кирил. Якщо така зустріч і відбудеться, то вона матиме приватний характер, а не офіційний.

Про це повідомляє Lenta.ua.

85-річний Папа Франциск візьме участь у міжконфесійній конференції у столиці Казахстану Нур-Султані з 14 по 15 вересня.

Папа Франциск скасував заплановану на червень зустріч із Кирилом у Єрусалимі через можливі дипломатичні наслідки, — нагадує The Associated Press.

Московський Патріарх виправдовував вторгнення в Україну духовними та ідеологічними міркуваннями, називаючи це «метафізичною» битвою із Заходом та благословляючи російських солдатів.

Папа Франциск і Патріарх Кирил, які зустрічалися в Гавані у 2016 році, з початку війни як мінімум один раз розмовляли через відеозв'язок.

Уряд Казахстану проводить у вересні З'їзд лідерів світових та традиційних релігій, на який, за повідомленням Московського Патріархату, має прибути Кирил.

Папа Римський, який нещодавно повернувся з Канади, повідомив, що крім Казахстану він також сподівається відвідати Україну, але це поки не вирішено. У неділю Папа Франциск знову помолився за Україну, заявивши, що ніколи не переставав молитися за «атакований та закатований український народ» під час канадського паломництва.

«Якщо дивитися на реальність об'єктивно, зважаючи на шкоду, яку війна щодня завдає цим людям, а також усьому світу, єдиний розумний вихід — зупинитися і домовитися, — заявив Папа. — Нехай мудрість надихне конкретні кроки до світу».

Папа Франциск розкритикував вторгнення Росії в Україну та підтримку війни Кирилом, заявивши в травні італійській газеті, що Патріарх не повинен ставати «вівтарником Путіна».

Додамо, що 2 серпня Ватикан оприлюднив програму візиту Папи Франциска до Казахстану. Про зустріч з Патріархом Кирилом у ній немає ні слова. Йдеться тільки про те, що 14 вересня опівдні відведено час на приватні зустрічі Папи з деякими релігійними лідерами. Чи буде Патріарх Кирил серед тих, з ким Папа матиме такі зустрічі, невідомо.