Папа Римський однозначно на боці України, – посол Юраш

07 лютого, 13:31
Суспільство
Папа Римський однозначно на боці України, – посол Юраш - фото 1
Посол України у Ватикані Андрій Юраш упевнений, що позиція Папи Римського Франциска щодо російсько-української війни однозначна – він на боці України.

Про це Юраш сказав у інтерв'ю Укрінформу, передає Ліга.Новини.

"Папа однозначно на боці України, і навіть ті, не до кінця зрозумілі для української громади його моделі та способи самовираження, продиктовані любов’ю до України й бажанням допомогти. Можна дискутувати, чи ці моделі нас влаштовують, але у тому, що його мотивація є позитивною, сумніватися не можна", – сказав Юраш.

Він нагадав, що Папа Римський – не тільки голова Католицької Церкви, але й голова держави Ватикану, яку Україна раніше розглядала як можливий майданчик для переговорів з Росією.

І у Ватикані хочуть зберегти можливості для комунікації, щоб за потреби стати таким майданчиком.

"Десь на перетині таких інтенцій і моделюється позиція Папи", – сказав Юраш.

Він нагадав, що Папа Франциск минулого року через війну скасував уже призначену зустріч з російським Патріархом Кирилом (Гундяєвим). На думку Юраша, це був дуже серйозний жест.

"Папа – глава Церкви, для нього зустріч з, умовно кажучи, рівнозначним духовним представником з Росії була дуже важливою. Перша зустріч Патріарха Кирила та Папи була у Гавані 2016 року. І було бажання з російського боку розвинути ці відносини. Папа розвалив цей майданчик, він сказав, що немає підстав для зустрічі", – сказав посол.