• Головна
  • Новини
  • Папа Римський освятив статую Михаїла Архангела для київського костелу св. Миколая...

Папа Римський освятив статую Михаїла Архангела для київського костелу св. Миколая

26.04.2022, 09:08
Папа Римський освятив статую Михаїла Архангела для київського костелу св. Миколая - фото 1
Папа Римський Франциск 25 квітня освятив статую Михаїла Архангела з Гаргано, яку отримає римсько-католицька парафія св. Миколая в Києві.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Статую до Ватикану привезли з санктуарію Михаїла Архангела у Гаргано, провінції Фоджіа, з регіону Апулія в Італії.

Згідно з традицією, саме там у V столітті Архангел Михаїл об’явився в печері і повів жителів цього регіону до перемоги в битві з язичниками. Тоді він сказав такі слова: «Я – архангел Михаїл, що завжди стою перед Божим обличчям. Цей грот присвячений мені; я його стережу. Там, де розверзеться скеля, будуть пробачені гріхи людей. Молитви, які ви тут вознесете до Бога, будуть вислухані», – почув єпископ дієцезії, на території якої розташоване Гаргано.

Архангел Михаїл і Святий грот на півострові Гаргано до сьогодні притягують тисячі паломників, які прибувають звідусіль, щоб потрапити до місця, яке один із архангелів відвідав особисто.
Гаргано відвідувало багато святих, Папи Римські, імператори, князі і царі, зокрема римський кесар Оттон ІІІ, св. Франциск з Асізі, св. Йоан Павло ІІ.

Біла статуя, що перебуватиме в храмі св. Миколая в Києві, такого самого розміру, як і оригінальна, яку створив Андреа Сансовіно у 1507 році. Вона представляє архангела Михаїла, який лівою ногою топче сатану, правою рукою підіймає меч, а мізинцем лівої руки, однією ланкою ланцюга, повністю контролює рухи володаря пекла і не дозволяє йому поворухнути головою. Той, хто «завжди стоїть перед Божим обличчям», тримає сатану мізинцем!

Папа Римський освятив статую Михаїла Архангела для київського костелу св. Миколая - фото 92066

Настоятель київської парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ згадує: «У Гаргано я побував декілька разів. Мене вражала завжди велика кількість паломників, які прибувають туди, а також особлива святість, відчутна у місці об’явлень. Святий Архангел Михаїл зображений у гербі міста Києва, тому відразу після того, як мене призначили настоятелем київської парафії, я мріяв, щоб статуя Михаїла Архангела з Гаргано була в нашому храмі. Адже тут понад 30 років йде духовна боротьба за те, щоб ця святиня стала знову домом Бога. Тепер у нашій країні триває широкомасштабна війна, і всі християни, повинні усвідомлювати і вести боротьбу з гріхом, а не з людьми, тому потрібно молитися за заступництвом Михаїла Архангела і просити його допомоги у найскладніших справах, зокрема в боротьбі з сатаною. Михаїл Архангел – це лицар, що бореться з гріхом і злими духами. Він не погрожує людям, меч у його руці спрямований проти сатани. Той, чиє завдання приводити душі до Бога, найкраще подбає про те, щоб стан наших душ нічим не ображав Бога. Ми не знаємо, чи 1 червня Папа Франциск зможе приїхати до Києва особисто, але я вдячний Богові, що він поблагословив цю статую для нашого храму, яку урочисто установимо в день повернення нам святині, тобто 1 червня 2022 року».