Папа Римський розгляне ідею відвідати Білорусь

22.09.2020, 09:33
Католики
Папа Франциск - фото 1
Папа Франциск
За словами держсекретаря Ватикану П'єтро Пароліна, Папа Римський Франциск «розгляне» ідею відвідати Білорусь.

За словами держсекретаря Ватикану П'єтро Пароліна, Папа Римський Франциск «розгляне» ідею відвідати Білорусь.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Римо-Католицької Церкви в Білорусі.

«Білорусь завжди була дуже зацікавлена ​​у візиті Папи», — підкреслив держсекретар Його Святості.

Однак ці плани не були конкретизовані, а зараз пандемія коронавірусу, за словами єрарха, «заблокувала все», невідомо, на який час.

«Думаю, що це один із візитів, який Папа розгляне», — сказав кардинал П'єтро Пароліна.

У Ватикані зазначили, що стежать за ситуацією, яка склалася після видворення з Білорусі лідера римо-католиків Тадеуша Кондрусевича.

Як повідомлялося, раніше білоруські прикордонники не пустили до країни голову РКЦ Білорусі архиєпископа Тадеуша Кондрусевича, який повертався додому з Польщі.

У Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська - 10,1%. Після погроз Тихановська була змушена виїхати до Вільнюса.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів і затримують учасників протесту. З початку демонстрацій, за даними опозиції, були затримані більш як 10 тисяч осіб, декілька людей загинули.

Євросоюз не визнав результатів президентських виборів у Білорусі й вирішив ввести персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.