• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Лукашенко звинуватив білоруські костели в антидержавній пропаганді, а главу католиків - у "завданні з Польщі"...

Лукашенко звинуватив білоруські костели в антидержавній пропаганді, а главу католиків - у "завданні з Польщі"

01.09.2020, 15:29
Світові
Лукашенко звинуватив білоруські костели в антидержавній пропаганді, а главу католиків - у "завданні з Польщі" - фото 1
Олександр Лукашенко дав обіцянку не зачиняти католицькі храми в країні, попри те, що ті провадили "антилукашенківську пропаганду".

"Ви ж подивіться, ми костели не зачинили, навіть якщо вони провадили антилукашенківську, антидержавну пропаганду. Ми їх не зачинили, навпаки, намагаємося підтримати, захистити. Ви це бачили на площі (площі Незалежності, де розташований Червоний костел - ІФ). Щоправда, фейк влаштували, що ми там до костелу не пускали", - заявив Лукашенко у вівторок, слова якого наводить держагентство БілТА.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

"У Білорусі костели працювали і працюватимуть", - обіцяв він.

Він також запевнив, що "жодного накату держави на католицьку, православну Церкви, мусульман, юдеїв - хоч би хто тут був - ми ніколи не допустимо". "Тому що це наша гордість - конфесійний мир, національний мир. Ми завжди цим пишалися і пишатимемося", - заявив президент.

Раніше у вівторок Лукашенко заявив, що главу Католицької церкви в Білорусі єпископа Тадеуша Кондрусевича не пропустили з Польщі до Білорусі, оскільки "отримав завдання на польській стороні".

Повідомлялося, що 26 серпня під час розгону акції протесту на площі Незалежності в Мінську, за свідченням очевидців, ВМОП (рос. ОМОН - ІФ) заблокував близько 100 учасників акції в Червоному костелі.

Лукашенко, пославшись на представників ВМОП, заявив, що "ті захищали від натовпу мітингувальників тих, хто молився в храмі", передало держагентство.