Папа Римський вибачився перед православними

05.12.2021, 11:30
Світові
Папа Римський вибачився перед православними - фото 1
Папа Римський Франциск вибачився перед Богом і православними за помилки, здійснені багатьма католиками.

Про це він заявив під час зустрічі з Предстоятелем Елладської Православної Церкви Єронімом II під час візиту до Греції, передає Главком з посиланням на Vatican News.

Папа Римський згадав про коріння, яке об'єднує католиків і православних, та про розходження, які настали з часом.

«Вони приховані під землею і нерідко забуті, але вони є, і на них все тримається. Що ж це за загальне коріння, що пройшло крізь століття? Це коріння апостольське. На жаль, з часом вони стали рости далеко один від одного. Нас отруїли мирські отрути, бур'яни підозрілості збільшили відстань між нами, і ми перестали вирощувати причетність. З соромом визнаю – стосовно Католицької Церкви, – що дії та рішення, які трохи або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку та влади, послабили спілкування. Історія має свою вагу, і сьогодні тут я відчуваю потребу знову попросити вибачення у Бога і братів за помилки, здійснені багатьма католиками», – сказав Папа Франциск.

«Давайте не побоюватися один одного, а допомагати один одному поклонятися Богу і служити ближньому, не займаючись прозелітизмом і повністю шануючи свободу іншого», – звернувся Папа Римський до православних.

Нагадаємо, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав Шевчук заявив, що Папа Римський Франциск може найближчим часом відвідати Україну.