Папа Римський висловив співчуття аятолі Алі Хоменеї через смерть президента Ірану

21 травня, 11:32
Світові
Папа Римський висловив співчуття аятолі Алі Хоменеї через смерть президента Ірану - фото 1
Папа Римський Франциск висловив співчуття аятолі Алі Хаменеї через смерть президента Ірану Ібрагіма Раісі в авіакатастрофі, що сталась 19 травня.

Про це йдеться у телеграмі, яку оприлюднила прес-служба Папи Римського, передає LB.ua.

Папа Римський також висловив співчуття через смерть міністра закордонних справ Ірану Хоссейна Аміра Абдоллахіана та всіх, хто загинув у авіакатастрофі.
"Ввіряючи душі загиблих милосердю Всевишнього та молячись за тих, хто оплакує їхню втрату, особливо за їхні сім'ї, запевняю у своїй духовній близькості до народу в цей важкий час", – йдеться у телеграмі.

19 травня в Ірані зазнав аварії один із трьох вертольотів у кортежі президента країни Ібрахіма Раїсі.
Вночі у північно-західному регіоні Ірану рятувальники знайшли гелікоптер, на борту якого перебували президент та інші високопосадовці. Вертоліт врізався в гірську вершину і згорів.

Всі пасажири повітряного судна загинули. Окрім президента Раїсі, це, зокрема, міністр закордонних справ Ірану Хусейн-Амір Абдуллахіан та губернатор провінції Східний Азербайджан Малек Рахматі. Інцидент стався, коли Раїсі повертався з іранської провінції Східний Азербайджан.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначили, що смерть Раїсі матиме довгострокові наслідки для режиму у країні, однак не дестабілізує його так, як могла б смерть Верховного лідера Алі Хаменеї. Загибель президента не змінить “нинішню траєкторію режиму до жорсткішої та консервативнішої внутрішньої політики та агресивнішої регіональної політики”.