Папа Римський застеріг світ від повторення нового масового знищення людей

27 січня, 17:20
Католики
Папа Римський застеріг світ від повторення нового масового знищення людей - фото 1
Папа Франциск в День пам'яті жертв Голокосту застеріг, що спотворені ідеології можуть прокласти шлях до нового масового знищення людей.

Джерело: Курс України

Завершуючи щотижневу загальну аудієнцію, проведену в своїй приватній бібліотеці через пандемію коронавірусу та хворобу, Папа Франциск проголосив промову з нагоди 76-ї річниці визволення табору смерті Аушвіц-Біркенау, де нацисти вбили понад 1 мільйон осіб.

Понтифік закликав не забувати про цю трагедію та її жертви - в знак людяності і як умови мирного майбутнього.

У той же час він зазначив, що пам'ятати - "означає також усвідомлювати, що подібні речі можуть повторитися, починаючи з ідеологічних позицій, які стверджують, що врятують народ, а в підсумку знищують народ і все людство".

27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам'ять про жертви нацистського терору під час Другої світової війни.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме в цей день в 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау недалеко від польського Освенцима.