Папа розповів прочанам про загиблого під Авдіївкою 23-річного українського воїна та показав його вервичку

03 квітня, 16:23
Суспільство
Папа розповів прочанам про загиблого під Авдіївкою 23-річного українського воїна та показав його вервичку - фото 1
Папа Франциск завершив загальну аудієнцію у середу, 3 квітня, закликами докладати зусилля для того, щоб зброя замовкла і запанував мир, а також молитовним зосередженням, присвяченим солдатам, які полягли у війні в Україні.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Привітавши різні групи прочан, Святіший Отець сказав, що, на жаль, сумні новини і далі надходять з Близького Сходу.

«Я повторюю свій рішучий заклик до негайного припинення вогню в секторі Газа. Висловлюю свій глибокий жаль з приводу загибелі волонтерів, які займалися роздаванням гуманітарної допомоги в Газі. Молюся за них та їхні сім'ї.

Я знову закликаю, щоб цьому виснаженому та стражденному цивільному населенню було надано доступ до гуманітарної допомоги, а заручники були негайно звільнені. Запобігаймо будь-яким безвідповідальним спробам розширення конфлікту в регіоні та докладаймо зусиль, щоб ця та інші війни, які й надалі несуть смерть і страждання в багатьох частинах світу, закінчилися якнайшвидше. Молімося і невтомно трудімося над тим, щоб зброя замовкла і знову запанував мир», – закликав Папа.

Помічники передали Святішому Отцеві кишенькове видання Нового Завіту та Псалмів і вервичку, що належали солдатові, який загинув в Україні. Біблію і вервичку йому подарували кілька тижнів тому, про що він вже згадував під час загальної аудієнції 13 березня.

«Я тримаю в руках, вервичку та Новий Завіт, які залишив солдат, який загинув на війні», - сказав понтифік.

Папа розповів, що йдеться про 23-річного юнака Олександра, що загинув під Авдіївкою, а в книзі Святого Письма він підкреслив слова 129 Псалма: «З глибин взиваю до Тебе, Господи, почуй мій голос».
«Ось його вервичка і Новий Заповіт, який він читав і молився. Я хотів би, щоб ми всі помовчали в цю хвилину, думаючи про цього юнака і про багатьох інших, таких як він, що загинули в цьому божевіллі війни. Війна завжди руйнує. Згадаймо про них і помолімося», – попросив Святіший Отець, після чого площа Святого Петра занурилася в молитовну тишу.