Папа спростував чутки про зречення та про онкологічне захворювання

05 липня, 09:56
Світові
Папа спростував чутки про зречення та про онкологічне захворювання - фото 1
Папа Франциск спростовув чутки про онкологічне захворювання та що має намір подати у відставку як його попередник.

Про це йшлося у інтерв'ю, яке понтифік дав Reuters, передають Новини Ватикану.

З огляду на деякі події (як візит до Л’Аквіли, де похований Папа Целестин V, який 1294 року зрікся папства), у медіа з’явилися статті про можливе зречення Папи Франциска.

«Мені таке ще не спадало на думку. Наразі ні. Справді», – сказав він, пояснюючи, що можливість зречення береться до уваги, особливо після рішення, яке прийняв Венедикт XVI в 2013 році, якщо б стан здоров’я унеможливив далі виконувати служіння. Але на запитання про те, коли це може статися, відповідає: «Цього не знаємо. Бог про це скаже».

Щодо проблеми з коліном, Папа Франциск згадав про відкладену подорож до Африки та про необхідність терапії та відпочинку. Він сказав, що рішення про перенесення візиту до Африки не далося йому легко, бо він хотів посприяти мирові як в ДР Конго, так і в Південному Судані. Святіший Отець розповів, що отримав невелику тріщину в коліні.

«Я почуваюся добре. Триває повільний процес покращення», – сказав він, пояснюючи, що тріщина загоюється завдяки фізіотерапії.

Папа також спростував чутки про те, що минулого року в нього було діагностовано рак, коли він мав операцію на кишечнику.

«Операція була дуже успішною», – додав він, зазначаючи, що про рак йому ніхто нічого не казав, але зазначив, що відмовився від операції на коліні, бо загальна анестезія минулого року мала негативні побічні ефекти".