Папа у Словаччині відслужив Літургію у візантійському обряді

14 вересня, 18:17
Католики
Папа у Словаччині відслужив Літургію у візантійському обряді - фото 1
Третій день Апостольської подорожі, 14 вересні, Папа Франциска провів у східній частині Словаччині.

Як повідомляє Vatican News, зранку понтифік вилетів до Кошиць, а звідти автомобілем вирушив до Пряшева, де розташований осідок Глави Греко-Католицької Церкви Словаччини.

На цих теренах, що межують із Закарпатською областю України, мешкає велика кількість українців, а Пряшів є їхнім релігійно-культурним центром.

Там Папа Франциск очолив Божественну Літургію святого Івана Золотоустого, що була звершена у місцевому спортивному комплексі.

Участь у Богослужіння взяли понад 30 тисяч прочан не лише зі Словаччини, але й з України, Польщі та інших сусідніх країн.

Богослужіння, головними співслужителями під час якого були греко-католицькі єрархи країни, проходило церковно-слов’янською та словацькою мовами, окремі частини звучали українською, угорською та романі.

Слід зазначити, що Святу Літургію у візантійському обряді Святіший Отець раніше служив під час візиту до Румунії, а перебуваючи на початку березня в Іраку, очолював Євхаристійне Богослуження в халдейському обряді.

Після Богослужіння у Пряшеві Папа Франциск повернувся до Кошиць, де після обіду та відпочинку в місцевій семінарії, ввечері зустрівся з громадою ромів в міському мікрорайоні Лунік, після чого на стадіоні «Локомотив» – з молоддю.

Довідка: Пряшівська греко-католицька єпархія була створена 1818 року, після відділення від Мукачівської єпархії. 2008 року Папа Венедикт XVI підніс її до гідності архиєпископського і митрополичого осідку, підпорядкувавши їй дві інші греко-католицькі єпархії країни – Кошицьку та Братиславську. Сьогодні її очолює архиєпископ Ян Баб’як, який є Головою Ради єрархів Греко-Католицької Церкви Словаччини, що є окремою Східною Католицькою Церквою свого права.