Папа: "З Патріархом Варфоломієм ми хочемо домовитися про дату Великодня"

20.02.2023, 13:14
Світові
Папа: "З Патріархом Варфоломієм ми хочемо домовитися про дату Великодня" - фото 1
Папа Франциск має намір зустрітись з Константинопольським Патріархом Варфоломієм на річницю Нікейського собору у 2025 році.

Про це повідомляє Духовна велич Львова з посиланням на Aleteia.

«З Патріархом Варфоломієм ми хочемо домовитися про дату Великодня», – сказав Папа під час свого візиту на Конго.

Питання церковного календаря залишається делікатною темою в християнському світі. Католики і протестанти дотримуються Григоріанського календаря, православні — Юліанського та Новоюліанського. «Подивимося, чи зможемо ми домовитися про це на майбутнє», — додав Папа Франциск.

Патріарх Варфоломій і Папа Франциск зустрічалися близько 15 разів з 2013 року, і в них склалися досить дружні стосунки. У 2014 році Константинопольський Патріарх оголосив про бажання знову зустрітися в Нікеї в 2025 році, щоб відзначити 1700 років собору.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква переходить на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Православна Церква України також надала можливість окремим парафіям та монастирям переходити на новий стиль для нерухомих свят, однак питання церковного календаря для всієї церкви планується розглянути на Архиєрейському Соборі, орієнтовно в травні цього року.