Папа закликав розпочати мирні переговори щодо припинення війни в Україні

22.02.2023, 15:54
Католики
Папа закликав розпочати мирні переговори щодо припинення війни в Україні - фото 1
Сьогодні, під час традиційної зустрічі з паломниками, Папа Франциск звернувся з окремим закликом, приуроченим до сумної річниці початку широкомасштабної війни в Україні.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Дорогі браття й сестри, післязавтра, 24 лютого, сповниться рік від вторгнення в Україну, рік від початку цієї абсурдної та жорстокої війни, сумна річниця», – нагадав Папа Франциск, промовляючи до паломників, які в середу, 22 лютого 2023 р., брали участь у загальній аудієнції, що відбувалася в залі Павла VI у Ватикані.

«Кількість загиблих, поранених, біженців, внутрішньо переміщених, знищень, розмір економічних і соціальних збитків говорить сам за себе. Чи зможе Господь простити стільки злочинів і стільки насильства? Він – Бог миру. Залишаймося близькими з мученицьким українським народом, страждання якого тривають, і запитуймо: чи було зроблено все можливе, щоби зупинити війну?» – мовив Папа.

Також він звернувся до лідерів держав, щоби вони сприяли припиненню вогню в Україні та мирним переговорам.

«Звертаюся із закликом до тих, хто має владу над країнами, щоби вони докладали конкретні зусилля для того, щоби покласти край конфліктові, досягнути припинення вогню та розпочати мирні переговори. Побудована на руїнах перемога ніколи не буде справжньою», — наголосив Папа Франциск.