Папський нунцій 1 травня очолить Літургію щодо повернення римо-католикам костелу Св. Миколая у Києві

25 квітня, 08:56
Держава
Папський нунцій 1 травня очолить Літургію щодо повернення римо-католикам костелу Св. Миколая у Києві - фото 1
Міністерство культури та інформаційної політики зобов’язалося передати костел св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-Католицької Церкви у постійне користування до 1 травня 2024 року. Рішення про передачу закріплене додатком до меморандуму від 4 грудня 2023 р.  У зв’язку з цим відбудеться подячна урочиста Літургія, яку очолить Папський нунцій Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас у співслужінні з ординарієм дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким SDB та іншими римо-католицькими єрархами з України та з-за кордону.

Про це повідомили у римо-католицькій парафії святого Миколая в Києві. Богослужіння відбудеться 1 травня, у середу, о 18:30 у приміщенні костелу св. Миколая, за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська 75.

У Літургії також візьмуть участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, українського парламенту та дипломатичні представники іноземних держав в Україні.

Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві» та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021, відповідно до пункту 4.3 «сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року». Однак тоді умови Меморандуму не були дотримані.

Папський нунцій 1 травня очолить Літургію щодо повернення римо-католикам костелу Св. Миколая у Києві - фото 133288