Created with Sketch.

Парафія УПЦ МП у Кременці відмовляється залишати храм, хоч договір оренди не продовжили

15.02.2023, 10:12

Ситуація щодо оренди та припинення договору користування Свято-Миколаївським собором, який є пам’яткою архітектури національного значення, набрала неабиякого розголосу останніми днями. Через ризик силового протистояння до Кременця приїхали й правоохоронці з Тернополя. Представники УПЦ МП категорично відмовилися залишати храм, хоч договір оренди їм наразі не продовжили. Відтак, ситуацію розглядатимуть у суді.

Про це повідомляє сайт Тerminovo.

13 лютого у Кременецько-Почаївському ДІАЗі зібрали засідання комісії для передачі майна, яким користувалася релігійна громада, у зв’язку з закінченням терміну безоплатного користування.

На засідання комісії приїхав начальник Тернопільського ГУ Нацполіції Олександр Богомол.

"Зі мною приїхали також працівники поліції з Тернополя, вони забезпечуватимуть громадський порядок", – зазначив Олександр Богомол.

Представники парафії УПЦ МП наголосили, що мають бажання продовжити договір оренди та хочуть запросити експерта, який визначив би вартість. Погоджуються, що майно у державній власності. Але кажуть, що користуються храмом безперервно з 1832 року і залишати його не збираються. Окрім цього, звернулися у Міністерство культури зі скаргою на, нібито, незаконні дії ДІАЗу.

Представники комісії мали намір відвідати Миколаївський собор з метою огляду майна. Проте настоятель пояснив, що в цей момент відбувалася Служба, а комісія своєю роботою завадила б богослужінню. Тому того дня до храму так і не потрапили.

"Ми забезпечуємо громадський порядок. Ніхто силою парафіян чи священників з храму виводити не буде, – запевнив Олександр Богомол. – Проте мусимо вирішити ситуацію у межах закону".

Проте представники парафії, які також входять до складу комісії, акт передачі підписувати відмовилися. Пояснення з цього приводу надав заступник ДІАЗу Ігор Деревінський.

"Ми є балансоутримувачі цього майна, уповноважені від Міністерства культури здійснювати нагляд за ним. У рамках діючого законодавства у зв’язку з закінченням терміну оренди, ви зобов’язані його залишити і передати власнику. Якщо ви відмовляєтеся, ми це фіксуємо і вживаємо подальших заходів в межах закону", - сказав він.

Офіційних коментарів щодо ситуації у Кременці на сторінках та сайті УПЦ МП наразі немає. Остаточну оцінку ситуації дасть суд.

Читайте також
Суспільство Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму
15 лютого, 11:52
Суспільство Суд зобов’язав громаду УПЦ МП укласти охоронний договір церкву Різдва Богородиці в Іллінцях
15 лютого, 12:57
Суспільство УПЦ МП подаватиме апеляцію на рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі в державну власність
15 лютого, 09:47
Суспільство Верховна Рада не підтримала депутатський запит щодо костелу св. Миколая у Києві
15 лютого, 10:24