• Головна
  • Новини
  • Парламентарі закликають Уряд сприяти поверненню костелу св. Миколая у Києві католицькій громаді...

Парламентарі закликають Уряд сприяти поверненню костелу св. Миколая у Києві католицькій громаді

01.12.2009, 17:29
Парламентарі закликають Уряд сприяти поверненню костелу св. Миколая у Києві католицькій громаді - фото 1

Парламентарі закликають Уряд сприяти поверненню костелу св. Миколая у Києві католицькій громадіКИЇВ — Зважаючи на те, що 6 грудня 2009 року відзначатиметься 100-річний ювілей з дня освячення костьолу св. Миколая в місті Києві, народні депутати України звернулись до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням сприяти поверненню римо-католицькій громаді цієї культової споруди. Тим самим, на думку парламентарів, нарешті буде “відновлена історична справедливість щодо костелу святого Миколая в м. Києві”, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

Колективне депутатське звернення, копія якого є у розпорядженні ІРС, підписали Володимир Марущенко, Роман Зварич (НУ-НС), Ольга Боднар, Еліна Шишкіна, Валерій Бабенко, Руслан Лук’янчук, Валерій Камчатний (БЮТ) та Тарас Чорновіл.

У листі до глави Уряду народні обранці зауважили, що “керівництво Римо-Католицької Церкви в Україні не заперечує проти розміщення Національного будинку органної та камерної музики у вказаній будівлі після її передачі релігійній громаді до вирішення питання про його перенесення в інше приміщення, із розумінням ставлячись до того, що таке перенесення потребує тривалого часу”.

Парламентарі відзначають, що за їх інформацією Держкомнацрелігій вже підготовив та вніс на розгляд Кабінету Міністрів проект урядової постанови, спрямованої на вирішення даного питання.

Враховуючи суспільну важливість порушеного питання, народні депутати України просять Прем'єр-міністра підтримати проект відповідної постанови та нарешті відновити історичну справедливість щодо костьолу св. Миколая в м. Києві.

Костел святого Миколая – споруда культового призначення початку ХХ століття, розташована у центрі міста Києва на вулиці Великій Васильківський. Костьол сконструйований у 1899-1909 роках та побудований у готичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким за проектом С.В.Валовського. У 1909 році костел було освячено римо-католицькою громадою. Після 1917 року костел закрили, а з лютого 1980 року в перебудованому під концертний зал приміщенні костелу св. Миколая розташувався Національний будинок органної та камерної музики України. Питання про повернення кульової будівлі віруючим неодноразово порушувалось перед органами державної влади за часи незалежності України.