• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет назвав умову, за якої залишить пост Предстоятеля УПЦ КП...

Патріарх Філарет назвав умову, за якої залишить пост Предстоятеля УПЦ КП

04.01.2012, 09:52
Патріарх Філарет назвав умову, за якої залишить пост Предстоятеля  УПЦ КП - фото 1
За його словами, Господь і Церква знайдуть достойного.

exklusiv.gifФіларет_(КП).jpg«Якщо Українська Церква вирішить, що мені треба залишити посаду Предстоятеля – я можу залишити», – такі слова Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета прозвучали в інтерв’ю для РІСУ. Була названа і умова, коли першоєрарх може залишити пост Глави УПЦ КП: «При такій умові: коли в Україні буде єдина Православна Церква і вона буде визнана іншими Помісними Церквами. І якщо собор цієї єдиної і визнаної Помісної Української Церкви вирішить, що мені треба піти на спокій – я піду».

Патріарх Філарет наголосив, що його роль буде виконана тоді, коли розділена Українська Церква об’єднається і її визнають інші Помісні Церкви. «І я зможу сказати, що досяг того, чого хотів: єдиної і визнаної Помісної Церкви. А якщо цій Церкві я заважаю, не хоче вона мене мати Предстоятелем – то я спокійно відійду», – сказав Патріарх Філарет.

За його словами, Господь і Церква знайдуть достойного.  «А достойний – це не обов’язково такий, як я. Тоді, коли Церква Українська буде єдина і визнана, – це може бути людина і тиха, і не бойова. Бо вже боротися за єдність і автокефалію не буде потреби! А коли вже немає з ким воювати – тоді й генерал не потрібний!», – наголосив в інтерв’ю Патріарх Філарет.