• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могила...

Патріарх Філарет відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могила

04.07.2016, 09:52
Патріарх Філарет відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могила - фото 1
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 3 липня відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах, де очолив Літургію з нагоди 365-ї річниці битви під Берестечком. Йому співслужило 15 єпископів УПЦ КП.

Берестечко.jpgПатріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 3 липня відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах, де очолив Літургію з нагоди 365-ї річниці битви під Берестечком. Йому співслужило 15 єпископів УПЦ КП. Участь у Літургії взяли 4 намісники монастирів УПЦ КП та благочинні Рівненської єпархії, чисельне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

За повідомленням прес-служби Київської Патріархії, під час Богослужіння молилися також представники влади, народні депутати України, громадські діячі, українська інтелігенція.

Були піднесенні прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Помолились також і за убитих козаків і селян – героїв битви під Берестечком, а також воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави на Донбасі.

По завершенні літургії відбулася заупокійна літія за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України.

Потім Хресний хід на чолі Патріархом Філаретом, архиєреями та духовенством рушив до пам'ятного знаку козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха, де всі охочі поклали до монументу квіти.

Після богослужіння Патріарх Філарет дав інтерв’ю представникам ЗМІ.