• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет вважає, що обирати нового Предстоятеля УПЦ (МП) при живому – не годиться...

Патріарх Філарет вважає, що обирати нового Предстоятеля УПЦ (МП) при живому – не годиться

20.01.2012, 14:06
Патріарх Філарет вважає, що обирати нового Предстоятеля УПЦ (МП) при живому – не годиться - фото 1
Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет бажає найшвидшого одужання Митрополиту Володимиру.

Filaret_Volodymyr_w.jpgУкраїнська Православна Церква (Московського Патріархату) на межі розколу. Про це в інтерв`ю журналу Weekly.ua заявив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет, коментуючи заплановане на 26 січня засідання Синоду УПЦ (МП), на якому може бути обрано тимчасово виконуючого обов`язки глави цієї Церкви через хворобу Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира.

За словами Патріарха Філарета, «обирати нового предстоятеля при живому – не годиться. А на спокій він йти не збирається. Дай Бог, щоб Митрополит Володимир міг керувати й далі, але боротьба за його місце дійсно вже почалася».

За його словами, «хто буде обраний наступним предстоятелем - зараз не відомо, але якщо ним стане українофоб митрополит Одеський Агафангел, в УПЦ (МП) буде розкол. І та частина церкви, що віддалиться від Агафангела, прийде до Київського Патріархату». «У всякому разі, Московський Патріархат в Україні не стабільний, в ньому йде боротьба протилежних сил», - заявив Патріарх Ффларет, зазначивши, що «Митрополит Володимир і його оточення відстоюють збереження самостійного статусу УПЦ (МП)». Про це інформує УНІАН.

Як вже РІСУ повідомляла, прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоєрей Георгій Коваленко в коментарі «Тижню» спростував інформацію, поширену у ЗМІ, про те, що під час наступного Священного Синоду УПЦ (МП), запланованого на 26 січня, планується призначення тимчасово виконувача обов’язків глави Церкви до видужання Митрополита Володимира.

На запитання, чи обиратимуть на наступному Синоді тимчасово виконуючого обов’язки глави Церкви, він відповів:

«Я про це чую вперше. Це не має сенсу ні з точки зору канонів, ні з точки зору статуту, тому мені не зрозуміло, звідки така розмова. Мені здається, що в ЗМІ дуже багато кмітливих людей, які до реальності мають мало відношення. Так, засідання заплановане на 26 січня, але його можуть і перенести».