• Головна
  • Новини
  • Патріарх Кирил бере безпосередню участь у провокації конфліктів в Україні, - Віктор Єленський...

Патріарх Кирил бере безпосередню участь у провокації конфліктів в Україні, - Віктор Єленський

26.02.2018, 11:11
Патріарх Кирил бере безпосередню участь у провокації конфліктів в Україні, - Віктор Єленський - фото 1
Російській Федерації вигідно провокувати конфлікт між віруючими Української Православної Церкви Київського та Московського Патріархатів для дискредитації України на Заході.

Російській Федерації вигідно провокувати конфлікт між віруючими Української Православної Церкви Київського та Московського Патріархатів для дискредитації України на Заході.

Про це в коментарі "Обозревателю" розказав член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, народний депутат від фракції "Народний фронт" Віктор Єленський.

Народний депутат стверджує, що безпосередню участь в дестабілізації ситуації між православними віруючими бере Предстоятель Російської Православної Церкви – Патріарх Кирило, спецслужби РФ і російська дипломатія.

"Церковне питання – це дуже важлива складова війни, яку веде РФ проти України. Це питання використовувалось достатньо активно ще до початку агресії у 2014 році, а зараз це особливе питання. Вже дуже давно по "церковному каналу" передали розпорядження збирати будь-які факти, які свідчать про утиски віруючих УПЦ (МП) для того, щоб використовувати це для дискредитації України на Заході. Це робиться постійно, і з 2014 року ця активність постійно посилювалась", – каже Єленський.

За словами народного обранця, ніякої ворожнечі між віруючими УПЦ (МП) немає, навіть є випадки, коли віруючі Московського Патріархату громадами змінювали юрисдикцію і переходили до Київського.

"Ворожнечі немає, це спроба використати УПЦ (МП), яка перебуває під началом Московського Патріархату, а та у свою чергу під контролем Кремля, спроби використати цю Церкву для дестабілізації ситуації в Україні", – вважає нардеп.

Нагадаємо, у суботу заступник голови Служби Безпеки України Віктор Кононенко на брифінгу заявив, що російські спецслужби планують заходи із загострення конфлікту між УПЦ КП і УПЦ (МП). За його словами, для здійснення провокацій росіяни збираються використовувати релігійні організації Української Православної Церкви (Московського Патріархату).