Патріарх Кирил боїться втратити УПЦ (МП)

24.02.2014, 09:15
Патріарх Кирил боїться втратити УПЦ (МП) - фото 1
Патріарх Московський Кирил закликав вірян в Україні, які перебувають у розколі, повернутися до Церкви. Про це він сказав після Літургії, зазначивши при цьому, що влада не повинна втручатися в церковні справи.

Kyr1.jpgПатріарх Московський Кирил закликав вірян в Україні, які перебувають у розколі, повернутися до Церкви. Про це він сказав після Літургії, зазначивши при цьому, що влада не повинна втручатися в церковні справи, повідомляють РИА "Новости".

На території України "20 з гаком років відбуваються непрості політичні процеси, результатом яких стало трагічне розділення нашої Церкви", - сказав Кирил.

"Протягом минулих років були спроби використати політичну силу для того, щоб вирішити церковне питання в Україні. Хочу сказати сьогодні, звертаючись до всього українського народу: влада не повинна втручатися в церковні справи, силою неможливо вирішувати церковні питання", - сказав Патріарх. "Потрібно, щоб Церква самостійно, не спираючись на жодні зовнішні чинники, вирішувала всі ті питання, які перед нею стоять", - зазначив Предстоятель РПЦ.

За його словами, подолання розколу завжди має йти шляхом повернення до канонічних принципів церковного буття. "Тільки така єдність буде міцною і рятівною", – вважає глава РПЦ.

Як повідомлялося, 22 лютого Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату оприлюднив звернення про необхідність невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні і закликав Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) і частину Української Автокефальної Церкви об'єднатися в єдину помісну Українську Православну Церкву.