Патріарх Кирил не розуміє, чому йому заборонили поїздки в Європу

22 квітня, 09:50
Православні
Патріарх Кирил не розуміє, чому йому заборонили поїздки в Європу - фото 1
Глава Російської Православної Церкви Патріарх Московський Кирил вважає, що запроваджені проти нього санкції несправедливі, оскільки він “нікого не ображав” і “не порушував законів”.

Таку заяву церковника, який відкрито підтримує Путіна та війну проти України, цитує російське видання “Комерсант”, інформує Vectornews.

“Співпрацював, взаємодіяв із урядами, із громадськими організаціями, все було добре. Чому?” - дивується Кирил, якого можна назвати одним із найактивніших розпалювачів війни на Росії. Зрештою Патріарх Кирил дійшов висновку, що санкції проти нього запроваджені тому, що Російська Православна Церква обрала інший “цивілізаційний шлях розвитку”. При цьому Кирил стверджує, що західні санкції його не лякають.

“Забороняють патріархові їздити за кордон тепер? Начебто можуть цим налякати”, — зазначив Кирил.

Як відомо, Глава РПЦ активно підтримує війну Росії з Україною, виправдовуючи її у своїх проповідях. Зокрема, під час відеоконференції з Папою Римським Франциском він відстоював необхідність війни, стверджуючи, що Росію змусили до цього плани НАТО щодо України.

У вересні 2022 року Патріарх Кирил у своїй проповіді заявив, що смерть на війні “змиває всі гріхи”, а військовим заявляв, що у них “не повинно бути жодних сумнівів щодо правильності обраного шляху”.

Санкції проти Патріарха Кирила запровадили Велика Британія, Канада та Україна, він став першим росіянином, включеним до національного списку санкцій Чехії, а також отримав заборону на в'їзд до Литви.

Єврокомісія пропонувала запровадити обмеження щодо очільника РПЦ на рівні Євросоюзу, проте Угорщина заблокувала цю ініціативу.

Нагадаємо, нещодавно так званий “Всесвітній російський народний Собор” під головуванням Патріарха Московського Кирила видав “наказ”, у якому війна в Україні називається "священною".

Після її закінчення, за його словами, "вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу Росії".