Орбан хоче блокувати санкції ЄС проти Патріарха Кирила

13 травня, 10:16
Суспільство
Орбан хоче блокувати санкції ЄС проти Патріарха Кирила - фото 1
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не підтримує запровадження санкцій ЄС проти глави Російської Православної Церкви Патріарха Кирила.

Про це він сказав у радіоінтерв’ю у п’ятницю вранці, пише "Європейська правда" з посиланням на Telex.

Орбан заявив, що його уряд виступає проти внесення церковних діячів у список санкцій ЄС, оскільки "це поставить під загрозу релігійну свободу".

Також повідомляється, що Віктор Орбан зустрічався з сирійським православним Патріархом Ігнаком Ефремом, який раніше просив його перешкодити плану Європейської комісії включити Кирила в санкційний список.

На зустрічі Сирійський Патріарх заявив, що санкції проти Кирила створять прецедент, який "збентежить мільйони віруючих християн". Орбан повторив, що Угорщина не підтримає санкції проти церковних єрархів, оскільки це торкнеться питання релігійної свободи угорських громад, інформує РБК-Україна.

Напередодні Орбан у листі до Єврокомісії назвав новий пакет санкцій проти РФ "історичною помилкою".

Варто зазначити, під час міграційної кризи 2015 року та у роки після неї Віктор Орбан робив заяви, які суперечили його словам про відстоювання релігійної свободи.

Зокрема, він наголошував на релігійних відмінностях мешканців Європи і приїжджих біженців-мусульман та звинувачував Брюссель і філантропа Джорджа Сороса в змові з метою знищити європейську цивілізацію шляхом збільшення кількості мусульман.

Як РІСУ інформувала, Віктор Орбан заклав у бюджет понад 2,4 млрд угорських форинтів, що дорівнює приблизно 9 млн доларів США, для будівництва російських православних церков.