Патріарх Кіріл проголосував за путінські поправки

Патріарх Кіріл в четвер підтримав поправки до Основного закону Росії, проголосувавши за них достроково у своїй резиденції в Свято-Даниловому монастирі Москви.

Про це повідомляє Інерфакс-релігія.

Звертаючись до журналістів, Патріарх зазначив, що ці поправки мають "дуже глибоке світоглядне значення" і можуть привести до "дуже важливих духовних і моральних наслідків" для життя народу. Він пояснив, що має на увазі в першу чергу поправку, яка згадує Бога.

"Для віруючих людей Бог - це абсолютна цінність. Ну а люди, які не поділяють цих переконань, теж можуть сміливо голосувати за цю поправку, тому що без абсолютної цінності немає точки відліку. Так ось для невіруючих людей Бог повинен просто ототожнюватися з добром", - вважає Предстоятель Російської Церкви.

У Росії, на відміну від Патріарха РПЦ, поправки, основна мета яких зводиться до того, щоби дати можливість Путіну вічно керувати державою, подобаються не всім. Незважаючи на переслідування, люди в різних регіонах країни виходять на пікети з плакатами "Нам не треба простроченого президента" і іншими, виступаючи проти "вічного" Путіна при владі.

У Санкт-Петербурзі 12 березня затримали 7 активістів, які планували вийти з пікетами до Маріїнського палацу, де засідає міське Заксобраніі. Частина протестуючих навіть не встигла дійти до будівлі: поліція перехоплювала їх по дорозі. Після затримання активістів доставляли в поліцію для складання протоколу.

У Мосміськдумі проти поправки до Конституції виступила депутат Дарина Бесєдіна. Вона вийшла на трибуну в футболці з написом "Обнуляй".

"Влада в нашій країні вже багато років перебуває в руках одного корумпованого угруповання на чолі з президентом Путіним, - звернулася вона до колег. - Вони обманюють і тримають в страху росіян. Майже всі ЗМІ в країні перетворилися на інструмент пропаганди: вони крадуть гроші! А державна машина корумпована зверху до низу".

"Путін хоче правити до кінця свого життя і послідовно робить все, щоб утримати свою владу", - підкреслила Бесєдіна.