Патріарх Кирил вважає ліквідацію УГКЦ актуальною й сьогодні

Патріарх Кирил вважає ліквідацію УГКЦ актуальною й сьогодні - фото 1
Патріарх Московський Кирил (Гундяєв) направив вітання учасникам XVI Читань, присвячених пам'яті митрополита Литовського та Віленського Йосипа (Семашка), який був одним із головних ініціаторів ліквідації Греко-Католицької Церкви (Унійної) на території сучасних Білорусі, Литви та північно-західній частині України шляхом насильницького приєднання до Православної Церкви Російської імперії 1839 р.

Про це повідомляє ТГ-канал Християни проти війни.

За його словами, “плоди праць Високопреосвященнішого Йосипа мають особливе значення для нашої Церкви і сьогодні”, оскільки “скасування Брестської унії у 1839 році завершило довгий шлях відновлення єдності Російської Православної Церкви та сприяло подоланню згубного конфесійного поділу народу”.

“Діяльність митрополита Йосипа – видатного церковного єрарха – є яскравим прикладом того, як одна людина, яка має велику силу духу, принциповість і чесність, цілеспрямованість і твердість віри (2 Кор. 1:24), може повернути до Істини сотні тисяч людей і вплинути на Істину. на долю цілого народу”, - сказав він.

Ці заяви глави РПЦ, як зазначає Тг-канал, можуть бути ідеологічним обґрунтуванням для заборони структур Греко-Католицької Церкви на окупованих Російською Федерацією територіях. Наприклад, 7 грудня стало відомо, що російська окупаційна влада заборонила на окупованій території Запорізької області діяльність Української Греко-Католицької Церкви. Розпорядження підписав голова окупаційної військово-цивільної адміністрації Запорізької області Євген Балицький.

Нагадаємо, 8−10 березня 1946 року на Святоюрській горі у Львові відбувся так званий псевдособор, на якому, за наказом Сталіна, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Псевдособор узаконив репресії проти греко-католиків, тисячі священиків та вірних відіслали на заслання і кидали у тюрми. УГКЦ насильно приєднали до Російської Церкви.