• Головна
  • Теми
  • Патріарх Московський взявся за російсько-українське стратегічне економічне партнерство...

Патріарх Московський взявся за російсько-українське стратегічне економічне партнерство

29.07.2010, 16:19
Патріарх Московський взявся за російсько-українське стратегічне економічне партнерство - фото 1
У цьому йому помагатимуть В. Янукович і М. Азаров.

Kyryl_Azarov2.jpgУ Києві 29 липня 2010 року з благословення Предстоятеля Російської Церкви відбулося друге засідання Експертної ради «Економіка і етика» при Патріарху Московському і всієї Русі, присвячене темі російсько-українського стратегічного партнерства в економічній сфері.

Роботу засідання очолили голова Синодального відділу із взаємин Церкви та суспільства, голова Ради протоєрей Всеволод Чаплін і генеральний секретар Клубу православних підприємців Павло Шашкін. Захід проводився за підтримки Центру соціально-консервативної політики в Україні.

Як повідомляє Патриархия.Ru, у своєму вступному слові отець Всеволод підкреслив, що тема моральності в економіці близька Церкві саме тому, що вона хвилює десятки мільйонів людей, що складають її паству. Так, одне з питань, поставлених Патріархові Кирилу на зустрічі з науковою громадськістю в Дніпропетровську 24 липня, стосувалося ставлення Церкви до світової економічної кризи. У відповідь Предстоятель Російської Церкви вказав на небезпеку відриву фінансів від праці і заявив, що економіка повинна бути справедливою. Про необхідність справедливої і моральної економіки Церква наголошує постійно. Виступаючі підкреслили необхідність взаємодії православних народів не тільки в сфері економічного співробітництва, але і в області глобального пошуку шляхів виходу з економічної кризи.

«Православна цивілізація, – заявив отець Всеволод, – має цінності, які можуть бути дуже корисні для подолання перекосів у світовій економіці. Це, зокрема, питання співвідношення духовного і матеріального, турбота про людей, самообмеження, справедливість. Без цих цінностей світова економіка навряд чи подолає нинішні труднощі».

Відповідальний секретар Патріаршого ради Павло Шашкін у своєму виступі зазначив, що успіх модернізаційних процесів у народному господарстві та інтеграційних процесів на міжнародній арені безпосередньо пов'язаний з формуванням єдиної системи моральних цінностей у суспільстві і як наслідок в політиці й економіці. Це цінності, колективні усім православним світом, – ефективність, справедливість, солідарність. Принцип ефективності передбачає особисту зацікавленість людини в результатах своєї праці. Ідея соціальної справедливості, утвердження принципу вирівнювання майнових диспропорцій в суспільстві надають економічній системі етичний характер і сприяють довговічності та стабільності її існування. Солідарність, що розуміється як система взаємної підтримки всередині країни і між братніми народами, забезпечує єдність суспільства, його цілісність і спрямованість у майбутнє.

«Патріарший рада «Економіка і етика», – підкреслив П. Шашкін, – спільно з представниками різних політичних партій і експертів Росії і України успішно займається розробкою моделі ціннісно-регульованої економіки, яка зможе бути запропонована як адекватна відповідь на виклики модернізації та світової економічної кризи, моделі, яка передбачає поєднання традицій та інновацій, поєднання ефективності і справедливості, зв'язок матеріального добробуту та соціальної відповідальності, солідарність і взаємодопомога громадян, соціальних верств і поколінь, припускає вироблення високих стандартів економічної етики». Презентація цієї моделі відбудеться в рамках I Форуму православного підприємництва в Москві, запланованого на кінець 2010 року.

За результатами засідання було прийнято заяву Ради, що відображає церковно-громадську позицію про необхідність вибудовування стратегічного рівноправного співробітництва Росії та України, скріплених спільною історією, на базі загальних моральних цінностей в економіці, політиці і громадській сфері.

У підсумковому документі Патріарша рада «Економіка і етика» закликає будувати російсько-українські економічні відносини на принципах ефективності, справедливості та солідарності, відображених у програмах основних політичних сил України і Росії.

Реалізація цих принципів, на думку учасників Патріаршої ради, передбачає:

• підготовку, моральне виховання і своєчасне висування кваліфікованих кадрів у сферах управління та економіки, без яких модернізаційний прорив не може відбутися;
• створення умов для рівноправної участі Росії та України у формуванні євроазійської інтеграційної моделі, в тому числі у створенні регіональної валютно-фінансової системи, що в перспективі зможе сприяти оздоровленню економіки і відходу від сировинної залежності;
• спільне проведення політики випереджального розвитку економіки за рахунок відродження конкурентоспроможності галузей народного господарства і створення нових високотехнологічних виробництв, що дозволить забезпечити громадян Росії та України кваліфікованими робітниками місцями і зніме соціальну напруженість у суспільстві.

До складу Патріаршого ради «Економіка і етика» входять: Президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр України Микола Азаров, перший заступник голови Державної Думи Росії Олег Морозов, заступник голови Державної Думи Олександр Бабаков, відповідальний секретар Комісії Митного союзу Сергій Глазьєв, міністр сільського господарства Росії Олена Скринник, керівник ЦВК партії «Єдина Росія» Андрій Воробйов, голова організації малого і середнього підприємництва «Опора Росії» Сергій Борисов, президент «Ділової Росії» Євген Юр'єв, представники федеральних органів законодавчої і виконавчої влади Російської Федерації та України, Російської академії наук , Національної академії наук України, провідних наукових центрів, що займаються вивченням проблем економічного розвитку, фахівці в області релігійно-громадської думки, представники профспілок і громадських організацій.

Головою ради є протоєрей Всеволод Чаплін, голова Синодального відділу із взаємин Церкви та суспільства, відповідальним секретарем – Павло Шашкін, генеральний секретар Клубу православних підприємців.

Світлини: fotolitopys.in.ua