Патріарх Святослав та Оксана Забужко запрошують ставити запитання про «Апокриф» Лесі Українки

02.02.2021, 10:42
Культура
Патріарх Святослав та Оксана Забужко запрошують ставити запитання про «Апокриф» Лесі Українки - фото 1
У четвер, 4 лютого, о 16:00 в прямому ефірі «Живого телебачення» відбудеться програма «Відкрита Церква». Її учасниками будуть Блаженніший Святослав та Оксана Забужко, які є співавторами книжки «Леся Українка «Апокриф»: Чотири розмови про Лесю Українку». Презентація видання відбулася в онлайн-форматі в червні минулого року також на «Живому ТБ».

Головна ідея програми: дати нагоду читачам книжки поставити її авторам свої запитання, адже в червні 2020 року видання було тільки презентовано і тоді не було запитань щодо її змісту. Видавництво «Комора», яке видало «Апокриф», запрошує читачів поставити до Оксани Забужко і Блаженнішого Святослава свої запитання у формі, яку знайдете за цим посиланням: https://bit.ly/3oF5eAB.

Також запрошуємо всіх охочих взяти участь у нашому ефірі через ZOOM. Для цього за 10 хвилин до початку вам потрібно зайти за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/85777137103.

Ті, хто долучиться до події через ZOOM, у чаті зможуть писати свої запитання до учасників презентації. Автори кращих запитань будуть виведені в ефір і зможуть поставити їх особисто.

Прямий ефір програми можна дивитися на каналі «Живого ТБ» у ютубі або сторінці «Живого ТБ» у фейсбуку .

Про книжку:

Cкладні й глибоко драматичні стосунки Лесі Українки з християнством, котрі cтановлять ядро її зрілої творчості, ніколи ще не були предметом професійного богословського аналізу. Московська синодальна цензура забороняла твори письменниці «за безбожництво», радянська комуністична хвалила «за атеїзм» і водночас ті самі п’єси не допускала на сцену.

Тож смисл тієї запеклої «релігійної війни», яку провадять герої Лесі Українки і вона сама з офіційною Церквою, залишався для читача закритим аж до сьогодні, коли Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав і письменниця Оксана Забужко зустрілися, щоб обмінятися думками про твори Лесі Українки на сюжети з євангельської та ранньохристиянської історії. Пропоноване видання містить записи чотирьох таких розмов, а також аналізовані тексти Лесі Українки в авторській редакції.

Ознайомитись із уривками книги можна тут: https://komorabooks.com/obraz-yudy-u-p-yesi-lesi-ukrayinky-na-poli-krovi/.

Книгу «Леся Українка «Апокриф»: Чотири розмови про Лесю Українку» можна придбати на сайті Церковної крамниці УГКЦ.