• Головна
  • Новини
  • Патріарх Святослав у Погоні закликав прочан молитися за стійкість УГКЦ перед ворогами України...

Патріарх Святослав у Погоні закликав прочан молитися за стійкість УГКЦ перед ворогами України

01.10.2018, 10:31
Патріарх Святослав у Погоні закликав прочан молитися за стійкість УГКЦ перед ворогами України - фото 1
В Погоню до монастиря отців-василіян та чудотворної ікони Матері Божої на щорічну «Прощу Вервиці», яка цьогоріч присвячена року «Божого слова» та 1030-річчю хрещення України-Руси, зійшлися тисячі прочан не лише з Прикарпаття, а й з різних куточків України.

exklusiv.gifВ село Погоню на Франківщині, до монастиря отців-василіян та чудотворної ікони Матері Божої, на щорічну «Прощу Вервиці», яка цьогоріч присвячена року «Божого слова» та 1030-річчю хрещення України-Руси, зійшлися тисячі прочан не лише з Прикарпаття, а й з різних куточків України.

Проща до Погоні вже двадцять третя за рахунком з часів незалежності України, але саме в такому форматі вона відбувалася вдесяте, повідомляє Наталія Палій.

Погоня-1w.jpg

29 вересня, в суботу, відбулося урочисте винесення ікони Погінської Матері Божої, молебень, співана Вервиця (Світлі таїнства). Також відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський УГКЦ.

Далі прочани змогли долучитися до молитви, яка тривала всю ніч з суботи до ранку неділі.

В неділю до Погоні вперше прибув Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), який очолив урочисту Літургію у співслужінні з владиками Василієм (Тучапцем), екзархом Харківським УГКЦ та Нілом Лущаком, Мукачівським єпископом-помічником.

Погоня-4w.jpg

Патріарх Святослав у своєму зверненні до прочан наголосив: «Не можна бути християнином частково, кілька хвилин чи годин на день чи у тиждень. Або ти цілковито, усім своїм єством віддаєш себе Христові, або ти не є справжнім учнем Господнім. Найбільшою бідою Церкви у наш час є те, що ми християни є християнами лише частково – славимо Бога, до нього молимося а живемо так ніби його не існує. Якщо ми хочемо відчути що Господь може спасти і дарувати нову надію і наші власні окови можуть впасти - потрібно цілковито віддати себе Богові. Одного разу ми вже це відчули у нашій історії, коли той, хто переслідував нас і думав, що знищив Церкву, впав повалений і розвіявся як роса на сонці. А ми, як люд божий – воскресли».

Патріарх Святослав звернувся до тисяч прочан, які зібралися на чергову прощу, з проханням - хоча б одну десятку Вервиці щодня пожертвувати за нього.

Погоня-2w.jpg

«Дуже вас прошу, - наголосив Патріарх. – Бо ми зараз справді живемо у стані війни. І ця війна ведеться не тільки кулями, гарматами, танками та іншою зброєю а також – великою неправдою, шаленою інформаційною кампанією проти нас. На диво вороги України бачать своєю найбільшою перешкодою саме Українську Греко-Католицьку Церкву. І тому так на нас наступають. Але Господь Бог є з нами, він нас чує, тому що молимося. І справді, можливо саме ми сьогодні українці-греко-католики повинні подати приклад братньої помочі усім іншим християнам України. Бо є наша Церква і буде Україна». 

Погоня-3w.jpg

Також Глава УГКЦ попросив тисячі прочан молитися за Папу Римського Франциска, який закликав усіх вірних у жовтні молитися на Вервиці. Також про молитву за наш народ, Церкву, молодь. «Буквально за кілька днів я відбуваю до Риму для того, щоб взяти участь у Папському Синоді, на який Святіший Отець скликає єпископів з цілого світу. Ми будемо шукати способу як найкраще засвідчити віру і передати її молодим людям. Бачу, тут багато молоді – я ваші обличчя заберу до Риму і там буду роздумувати разом з єпископами біля Святішого Отця - як вам послужит».

На завершення візиту до Погоні Патріарх Святослав отримав подарунки – вишивану копію чудотворної ікони Матері Божої Погінської роботи покутських майстринь та панагію.

 

 

 

 

 

Теги: #Погоня